02162999961

پرستار در منزل

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار در منزل

پرستار در منزل

یک پرستار در منزل ، برای مراقبت از گروه های سنی مختلف با شرایط ویژه ، خدمات پزشکی و غیر پزشکی – مراقبتی و درمانی را مطابق با استاندارد های مورد نیاز ارائه می دهد.

تنوع پرستار در منزل

به طور معمول خدمات پرستار در منزل براساس این که چه نوع خدماتی به فرد ارائه می شود شامل ترکیبی از خدمات است.

پرستار بیمار در منزل :

پرستار در منزل برای مراقبت از بیمار در منزل می تواند در اولین فرصت به درخواست خانواده حضور پیدا کند و طبق توافق و شرایط بیمار ساعات کاری مشخصی را در کنار بیمار سپری کند.

خدمات پرستار در منزل به خانواده کمک می کند تا بیمار در زمان نقاهت خود و یا تا زمانی که به مراقبت نیاز دارد در هر کجا که دوست دارد و احساس راحتی بیشتری دارد، زندگی کند.

خدماتی که توسط پرستار بیمار در منزل به طورکلی ارائه می شود عبارت است از: هماهنگی مراقبت های پیشرفته، ارزیابی های اولیه، نظارت بر برنامه های مراقبتی و درمانی کوتاه مدت و بلند مدت برای بیمار

خدمات مراقبت و پرستاری در منزل با توجه به میزان توانمندی و نیاز فرد بیمار در سطوح مختلف طبقه بندی می شود. خدمات به وسیله سه گروه از نیروهای مجرب تحت عناوین، مراقبین با تجربه، بهیاران با سابقه و پرستاران حرفه ای ارائه می شود.

مراقبین با تجربه

مصاحبت با سالمند

سالمندانی که تنها زندگی می کنند نیاز به مصاحبت و حمایت عاطفی بیشتری دارند. برخی از مراقبین همدم امور منزل را نیز برای سالمند انجام می دهند. مراقبین آموزش دیده فعالیت های متنوعی را برای پر کردن اوقات فراغت سالمند انجام می‌دهند. مانند:

گردش بردن سالمند
خواندن کتاب برای سالمند
بازی کردن
همراهی کردن با سالمند برای پیاده روی
نامه نوشتن و یا پیغام گذاشتن از طرف سالمند

انواع پرستار در منزل

کمک به انجام امور شخصی

در این مورد مراقبین به سالمندان در انجام امور شخصی آنها کمک می کنند.

کمک به تحرک و قدم زدن در سالمندان
پوشیدن لباس
کمک به خوابیدن در تخت خواب
جابجایی روی ویلچر
جابجایی از روی تخت روی ویلچر یا صندلی
غذا دادن به سالمند

کمک به بهداشت فردی

بسیاری از سالمندان ممکن دچار ناتوانی های شدید و محدودیت های جسمانی باشد. در مواردی که سالمندی شخصی ترین امور خود را نتواند انجام دهد، باید یک مراقب سالمند آموزش دیده با ملایمت و مهربانی و با حفظ عزت نفس سالمند او را در انجام امور کمک کند.

کمک به شست و شو و دوش گرفتن سالمند
شست و شوی ملحفه و روتختی سالمند
آراستن سالمند(شانه کردن موهای سالمند، اصلاح سالمند)
کمک به بهداشت دهان دندان
مراقبت های مربوط به بی اختیاری ادراری و اجابت مزاج سالمند و نظافت سالمند

وظایف پرستار در منزل
انجام امور نظافتی منزل

در مواردی که سالمند دارای شرایط ویژه پزشکی است، باید برای انجام امور منزل از کمک دیگران بهره مند شود. مراقبین می توانند بسیاری از امور منزل را انجام دهند.

شستن لباس ها
آشپزی کردن
بیرون بردن زباله ها
انجام امور سبک منزل

خدمات مراقبتی شخصی:

دوش گرفتن / حمام کردن ، دستشویی رفتن ، لباس پوشیدن ، نظافت ، بهداشت شخصی ، مدیریت مالی ، پشتیبانی دارو ، کمک به جابه جایی و تحرک ، کمک به آرامش و استراحت

پرستار در منزل به ارزیابی محیط اطراف و فضای فیزیکی بیمار می پردازد و با توجه به شرایط جسمانی و روانی بیمار و محدودیت هایی که در نتیجه بیماری دارد، به مناسب سازی محیط می پردازد و ایده ها و پیشنهادات خود را برای حفظ استقلال و اعتماد به نفس هرچه بیشتر بیمار ارائه می دهد.

پرستار در منزل و تغذیه سالمند

نظارت بر رژیم غذایی بیمار

از دیگر وظایف پرستار در منزل است. زمانی که بیمار در بیمارستان بستری است شرایط متفاوتی از نظر تغذیه ای دارند. اما در منزل با توجه به اینکه غذای خانواده تهیه می شود برای تغذیه بیمار باید برنامه مجزا و متناسب با شرایط پزشکی بیمار تهیه شود.

تهیه لیست مواد غذایی مناسب براری بیمار، آموزش تغذیه مناسب به بیمار با هدف تقویت مهارت خود مراقبتی، نظارت بر تکنیک های اماده سازی غذا از دیگر اقداماتی است که برای بیمار توسط پرستار در منزل ارائه می دهد.

اگر بیمار قادربه خوردن غذا به صورت مستقل نباشد و یا نیاز به تغذیه وریدی و یا تغذیه از طریق لوله باشد پرستار بیمار این دسته از خدمات را ارائه می دهد.

انجام امور منزل

آماده سازی وعده های غذایی ، انجام کارهای خانه ، حفظ بهداشت و نظافت منزل {مانند گردگیری ، جارو کردن شستشو و اتو لباس ها ، خرید مایحتاج منزل ، رانندگی و انتقال فرد به مکان های مورد نیاز مانند مطب پزشک ، مراقبت از حیوانات خانگی ، نگهداری از گلدان ها و باغچه

حفظ و ارتقاء استقلال موضوعی است که تمامی افراد آن را برای عزیزان خود می خواهند. استفاده از خدمات مراقب و پرستار در منزل از جمله روش هایی است که به واسطه آن خانواده به هدف خود دست پیدا می کند.

کاهش استقلال ممکن است به دلیل افزایش سن، بیماری های دژنراتیو و یا حوادث و سوانح رخ دهد. حضور پرستار در منزل، باعث می شود پرستار مانند عضوی از خانواده با بیمار رفتار کند و تلاش خود را در جهت افزایش استقلال بیمار به کار می گیرد.

در شرکت پرستاری آسایش ایرانیان ما در تلاش هستیم تا علاوه بر برگرداندن توانمندی های جسمی از دست رفته به بیمار عزت نفس او را نیز به کمک پرستاران مجرب خود حفظ کنیم.

برای دستیابی به این هدف خانواده ی بیمار نیز جزء گروه هدف ما به شمار می روند. بهبودی و روحیه بیمار به ارتباط و درک اعضای خانواده بستگی دارد. حضور پرستار در منزل به خانواده کمک می کند تا با بیماری و شرایط جدید آشنایی پیدا کنند اطلاعات جامعی از بیمار خود به دست بیاورند و از این طریق به بیمار کمک کنند تا روند بهبودی خو د را با سرعت بیشتری طی کند.

اقداماتی از جمله تزریقات درمنزل، مراقبت از زخم ها مانند زخم فشاری یا زخم دیابتی و …، پانسمان، ازریابی علائم حیاتی، و ارتباط با پزشک بیمار جهت ارائه گزارش های وضعیت سلامتی بیمار و انجام دستورات پزشک توسط پرستار بیمار انجام می شود.

خدمات پرستار در منزل

بیماران مبتلا به بیماری های مزمن به مدت طولانی تر و گاها تا آخر عمر نیاز به مراقبت های تخصصی دارند. برای این گروه از بیماران حضور پرستار در منزل بسیار ضروری است. زیرا مراقبین خانوادگی نیز برای مدت طولانی قادر به حضور در کنار بیمار و ارائه مراقبت های تمام وقت به او نیستند.

از دیگر افرادی که از این خدمات بهره مند می شوند بیماران دارای محدودیت حرکتی هستند. این افراد حتی اگر نیازبه مراقبت های تخصصی مداوم نداشته باشند، برای اموری مانند تزریقات و سرم تراپی و یا سایر خدمات نیز می توانند از حضور پرستار در منزل استفاده کنند.

شرکت پرستاری آسایش ایرانیان  با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.
.

فهرست