02162999961

پرستار کودک در منزل

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. پرستار کودک در منزل

پرستار کودک در منزل تمام وقت و نیمه وقت

مراقب کودک (babysitter)  یک فرد آموزش دیده و متخصص در حیطه کار با کودکان است و محل کار او در منزل کودک است. پرستار کودک به خواسته خانواده استخدام میشود و سعی بر رفع نگرانی و توجه به نیاز های خانواده دارد. یک پرستار میتواند به صورت تمام وقت یا پاره وقت در کنار خانواده و کودک باشد.
پرستار کودک به عنوان فردی قابل اعتماد همراه و همدم کودک است و تمامی امور شخصی، تربیتی و تغذیه کودک را انجام میدهد.

فواید پرستار کودک
چگونه یک پرستار کودک پیدا کنیم:

بنابراین استخدام یک پرستار کودک گزینه مناسبی برای مراقبت از کودکان در منزل است. گزینه های نگهداری از کودک بسیار زیاد است که شامل اعضای خانواده و دوستان نزدیک ، والدین دیگر ، نوجوانان خانواده و آژانس های نگهداری از کودکان است که به ترتیب هر یک مورد بررسی قرار می گیرد:

– درخواست از یکی از اعضای خانواده یا دوست معتمد می تواند یکی از روشهای استخدام پرستار کودک باشد اما در بیشتر مواقع این خدمات غیر تخصصی هستند و ممکن است مشکلات زیادی را در برای کودک ایجاد نمایند .

– پرسش از سایر دوستانی که قبلا پرستار کودک استخدام نموده اند یا شخص معتمدی را در این خصوص می شناسند. معرفی شدن پرستار کودک از سوی افراد آشنا اگرچه ممکن است برای خانواده تا حدی با احساس آرامش همراه باشد اما نمی توان به سوابق پرستار کودک پیش از حضور در خانواده معرفی کننده دسترسی داشت .
– درخواست کمک از نوجوانان خانواده که به دنبال شغل نیمه وقت هستند که با توجه به تخصصی بودن این شغل این کار گزینه مناسبی به نظر نمی رسد .
– اگر فرزند شما اوقاتی را در مهد کودک و مراکز نگهداری از کودکان سپری می کند می توانید در صورت رضایت از خدمات مربی های کودکستان ، از مربیان کودک خود بپرسید که آیا آنها علاقه مند به نگهداری از کودک پس از ساعت کار در مهد هستند؟ که البته ممکن است این افراد تمایلی به انجام این خدمات در منزل کودک نباشند .
– در اینترنت به دنبال یافتن آگهی های افراد آماده به کار در زمینه شغل پرستاری کودک بگردید و آگهی های موجود را بررسی نمایید که ممکن است با توجه به نا امنی فضای مجازی افراد سودجود و بیمار به دنبال سو استفاده از عنوان شغلی پرستار کودک باشند و از این طریق به کودک شما آسیب برسانند .
اما آخرین و بهترین و قابل اعتماد ترین روش برای یافتن پرستار کودک مراجعه به مراکز امن و معتبر خدمات پرستاری و مراقبت در منزل می باشد .

پرستار کودک در منزل
مرکز خدمات مراقبت و پرستاری کودک در منزل

زمانی که مراکز ارائه دهنده خدمات مراقبتی – پرستاری کودک در اطراف شما وجود دارد بهترین راه حل برای مراقبت از کودک در محیط خانواده و به دور از استرس، استفاده از پرستاران و مراقبین کودک در منزل است.
در این مراکز تعداد زیادی مادر با عنوان مادریار، کودک یار و روانشناس کودک که میتوانند در امر مراقبت از نوزاد یا کودک شما به شما کمک کنند، اماده همکاری هستند.

طیف متنوعی از خدمات مراقبتی از نوزاد و کودک در مراکز خدمات مراقبتی – پرستاری کودک با توجه به نیاز و شرایط خانواده ارائه میشود.
به طور کلی این خدمات شامل مراقبت از کودک، انجام امور شخصی کودک، تغذیه و شست و شو، آموزش و بازی و در موارد تخصصی و بیماری های کودک مراقبت و کار با شرایط ویژه کودک انجام میشود.

چگونه یک مرکز خدمات پرستاری مناسب انتخاب کنیم ؟

انتخاب یک مرکز خدمات مراقبتی – پرستاری کار بسیار دشواری است.این انتخاب به شرایط محیطی که زندگی میکنند، نیاز خانواده و ویژگی های کودک بستگی دارد.
تحقیقات خود را ماه ها قبل از تولد کودک، برگشت به کار و یا مسافرت شروع کنید و از مشاورین حاضر در مراکز خدمات مراقبتی – پرستاری کمک بگیرید. برای این کار نکته های زیر را مد نظر قرار دهید:

چه مراقبتی با سن و شرایط فرزند شما مناسب است؟
در چه ساعاتی از شبانه روز به مراقب-پرستار نیاز دارید؟
آیا برای بیش از یک کودک نیاز به مراقب-پرستار دارید؟
توان پرداخت چه میزان هزینه را دارید؟
آیا کودک شما دچار بیماری خاصی است؟

 

خدمات مراقبتی 24 ساعته از کودک

ما میدانیم که مراقبت از نوزاد و کودک به صورت تمام وقت برای مادران کاری استرس آور و پر زحمت است. میتوان با استفاده از کمک خدمات مراقبتی – پرستاری کودک آموزش دیده و با تجربه نیازها ی کودک را به راحتی براورده کرد و آرامش را برای خانواده به ارمغان آورد.
مراکز خدمات مراقبتی – پرستاری کودک به صورت 24 ساعته میتوانند از نوزاد تازه متولد شده و کودک مراقبت کند.
پرستاران و مراقبین کودک همچنین میتوانند نیازهای مادر در زمینه رشد و تربیت کودک را شناسایی کنند و به آنها آموزش های لازم را ارئه دهند.
این اطلاعات میتواند در زمینه: تعداد دفعات شیردهی، خواب نوزاد، بهداشت فردی نوزاد، آرامش مادر و تربیت کودک باشد. پرستاران مجرب میتوانند به مادر کمک کنند در مسیر جدید خود به سهولت و پر انرژی قدم بردارند.

هزینه پرستار کودک

هزینه های نگهداری از کودک

همیشه قبل از شروع به کار پرستار کودک بهتر است در مورد میزان حقوق و هزینه های با پرستار کودک توافق نمایید .
در صورت استفاده از خدمات یک مرکز مراقبت و پرستاری در منزل بهتر است در خصوص نرخ حقوق پرستار مربوطه از مرکز پرستاری استعلام نمایید .
نرخ استاندارد و تعرفه های خدمات پرستاری در منزل سالیانه توسط شورای عالی بیمه و خدمات درمانی به مراکز خدمات مراقبتی و پرستاری ابلاغ می شود.

باید به این نکته توجه داشت که شرایط خانواده ها و خدماتی که مد نظر دارند بسیار متفاوت است و میتواند بر هزینه پرداختی تاثیرگذار باشد. حقوق پرستار با وظایفی که از پرستار انتظار می رود هماهنگی دارد.

وظایف مراقبین و پرستاران کودک

دادن شیر به نوزاد
آماده کردن استریل و بهداشتی شیر خشک نوزاد
خواباندن نوزاد در زمان های مشخص و منظم
ماساژ دادن نوزاد
مرتب کردن تخت نوزاد
مراقبت از کودکان چند قلو( دوقلو، سه قلو)
مراقبت از نوزادان
مراقبت از کودکان بیمار و سالم
کمک به انجام تکالیف مدرسه
تهیه غذای کودک
کمک در مطالعه تکالیف مدرسه کودک
همراهی کردن کودک در ویزیت های پزشکی، گردش های بیرون از منزل و مسافرت و مدرسه
بازی و ورزش با کودک
تهیه غذای خانواده
کمک به نظافت منزل

ویژگی های یک پرستار کودک ماهر :

پرستار کودک گزینه مناسبی برای مراقبت از کودکان است. به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک شب بیرون بروید ، یا اگر برای بردن و آوردن کودک به مدرسه و رسیدگی به تکالیف او وقت کافی ندارید ، ممکن است بهتر باشد که از یک پرستار کودک استفاده کنید.

استخدام پرستار کودک
پرستار کودک مناسب برای خانواده شما شخصی است که به او اعتماد دارید و سه ویژگی کلیدی زیر را داشته باشد :

– با فرزندانتان رفتار مناسبی دارد و از نیازهای او در هر سن آگاهی دارد.
– در صورت نیاز به مراقبت از کودک در هر ساعت از شبانه روز در دسترس است
– هزینه استخدام او در توان خانواده بوده و آماده همکاری با خانواده می باشد
– با تجربه و آموزش دیده است و سوابق شرکت در دوره های تخصصی مراقبت از کودک را ارائه می نماید
برای تصمیم گیری نهایی در مورد انتخاب یک پرستار کودک لازم است واکنش کودک خود را نسبت به پرستار قبل ، در حین و بعد از جلسه آَشنایی با پرستار مشاهده کنید. بعداً می توانید از کودک سوال کنید که درمورد پرستار کودک چه حسی دارد.

اهمیت در دسترس بودن پرستار کودک

اگر به دنبال پرستار کودک هستید ، باید مواردی مانند سهولت دسترسی به او را در هر ساعت شبانه روز در نظر بگیرید .
اگر ایام تعطیل دقیقا زمانی است که شما به یک پرستار کودک نیاز دارید ، قطعا باید در این مورد با او به توفق برسید و این توافق را در قرارداد بین طرفین مکتوب نمایید .

اهمیت بررسی تجارب و سوابق پرستار کودک :

وقتی پرستار کودک را نمی شناسید: بهتر است تجارب و سوابق او را به دقت بررسی نمایید :
آیا کسی که قبلا پرستار در استخدام او بوده است از کیفیت خدمات او راضی می باشد ؟
آیا پرستار کودک تجربه کار با کودکان هم سن فرزندان شما را تجربه کرده است؟
در صورتی که چند فرزند دارید آیا قبلاً پرستار یک زمان از چند کودک مراقبت نموده است ؟
آیا مدارک لازم در خصوص این موارد را ارائه می نماید ؟ کمک های اولیه و یا گواهی CPR – عکس العمل مناسب در مقابل شوک آنافیلاکسی- گواهینامه معتبر رانندگی- گواهینامه کودکیاری .


اهمیت سن پرستار کودک

نوزادان ، کودکان خردسال و کودکان بزرگتر همه به نوبه خود به روش های مختلف مراقبت و پرستاری نیاز دارند. به طور کلی ، هرچه فرزند شما کوچکتر باشد ، پرستار کودک باتجربه تری نیاز خواهید داشت و در حقیقت داشتن تجربه یک امر حیاتی است .

معمولا پرستار کودک زیر 18 سال نمی تواند از نظر قانونی مسئولیت کودک را داشته باشد ، مگر در شرایط خاص. بنابراین این مسئولیت شماست که اطمینان حاصل کنید فرد زیر 18 سال به اندازه کافی بالغ شده است تا بتواند از بچه های خود مراقبت کند.

در صورت عدم رضایت از پرستار چه اقدامی می توان نمود

اگر در خصوص پرستار کودک مشکوک به رفتارهایی هستید که ممکن است برای کودک شما مضر باشد مانند داد زدن بیش از حد ، ضرب و شتم یا سایر آزارهای جسمی کاملاً حق دارید از پرستار کودک بخواهید که منزل شما را ترک کند.
همچنین باید تجربه خود در مورد رفتار این فرد را به مرکز پرستاری که پرستار را اعزام نموده است گزارش نمایید تا اقدامات مقتضی در این مورد انجام گیرد .

جهت دریافت مشاوره رایگان درخصوص پرستار کودک با کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان  تماس حاصل فرمایید .

فهرست