انواع خدمات پرستاری در منزل

ارائه خدمات پرستاری در منزل، سبب شده است، تا نگهداری و مراقبت از طیف گسترده‌ای از مددجویان در خانه بسیار آسان‌تر شود. پرستاری در منزل، شامل مراقبت از کودکان است تا در تمام ساعاتی که والدینشنا در منزل حضور ندارند به بهترین شکل به نیازهای تغذیه‌ای، بهداشتی و سرگرمیشان رسیدگی شود. پرستار در منزل به سالمندان کمک می‌کند تا در کنار بهره‌مندی از خدمات پزشکی متناسب با سنشان، یک همدم و هم‌صحبت نیز در منزل داشته باشند؛ علاوه‌براین پرستار در منزل برای ارائه خدمات تخصصی پزشکی در کنار بیماران و خانواده‌هایشان حضور دارد تا بالاترین سطح مراقبت‌های پزشکی، پیراپزشکی و بالینی مانند: انجام تزریقات در منزل، انواع پانسمان زخم‌ها، بهبود زخم بستر، کمک به انجام تمرینات فیزیوتراپی و غیره را فراهم سازد.

لزوم وجود پرستار در منزل، جهت مراقبت و نگهداری عزیزانمان در خانه موجب آرامش خاطر آنان شده و سبب تسریع بهبودی آنان، خواهد شد. مرکز خدمات پرستاری آسایش ایرانیان با داشتن گروهی از متخصصان و پرستاران دلسوز، باتجربه و حرفه‌ای آماده ارائه باکیفیت خدمات بالینی، مراقبتی و پرستاری در منزل جهت نوزادان (کودکان)، بیماران و سالمندان می‌باشد.
پرستاران مجرب ما با شناسایی درست نیازمندی‌ها، تلاش می‌کنند تا بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات را در قبال عزیزان شما ارائه کنند.
برخی از خدماتی که پرستاران در منزل ارائه می‌کنند عبارتند از: تزریق دارو، تعویض پانسمان، تمرینات فیزیوتراپی، تمرینات روانشناختی، غذا دادن به بیمار؛ کودک و یا سالمند، تعویض لباس، انجام امور نظافتی و بهداشتی و غیره می‌باشد.

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی

وظایف پرستار در منزل شامل چه مواردی می‌شود؟

پرستاران در منزل دارای شرح وسیعی از ارائه خدمات پزشکی و پیراپیزشکی می‌باشند که با توجه به نیاز مددجو آن را ارائه می‌دهند. بهتر است قبل از استخدام پرستار در منزل، گزارش شرح حال افراد تحت مراقبت را به وی ارائه دهید و خواسته‌ها و انتظارات خود را مشخص کنید. همچنین، وظایف پرستار در منزل، بستگی به وضعیت سلامتی سالمند، کودک و یا بیمار؛ و نیز نوع مراقبت مورد نیاز، متفاوت است.
وظایف پرستاران در منزل می‌تواند شامل 3 بخش زیر باشد:

 1. پرستار بیمار
 2. پرستار سالمند
 3. پرستار کودک و نوزاد

در ادامه به شرح وظایف پرستاری در منزل و مزایای مراقبت‌های خصوصی از هریک از گروه‌های زیر می‌پردازیم.

وظایف و مزایای پرستار بیمار

ساعات حضور و خدمات ارائه شده توسط پرستاران بیمار باتوجه به درخواست شما و شرایط سلامتی بیمار تعیین می‌شود. پرستار بیمار می‌تواند به صورت ساعتی، شیفت‌های روزانه و یا شبانه‌روزی در محل حضور یابد. یکی از مهم‌ترین مزایای استخدام پرستار بیمار در منزل، باعث می‌شود تا بیمار شما کمترین نیاز را برای مراجعه به بیمارستان‌های شلوغ و درمانگاه‌ها داشته باشد.
یکی دیگر از مزیت‌های پرستار بیمار در منزل، رسیدگی خصوصی و توجه کامل پرستار به بیمار تحت مراقبت است، که این امکان با وجود شلوغی بیمارستان‌ها میسر نمی‌شود.
در ادامه به برخی از وظایف رایج پرستاران بیمار در منزل اشاره می‌کنیم:

 • بررسی و نظارت بر وضعیت جسمانی بیمار؛ شامل تنفس، ضربان قلب، دمای بدن و فشار خون
 • نظارت و دادن داروهای تجویز شده توسط پزشک به بیماران
 • درست کردن غذا و دادن غذا به بیمار و همچنین رعایت نکات تغذیه‌ای و مقررات رژیم غذایی از دیگر وظایف پرستار در منزل است.
 • انجام درست و نظارت بر تمامی امور بهداشتی و نظافتی بیمار، از جمله تعویض پوشک و محل خواب بیمار برای جلوگیری از زخم بستر
 • کمک به بیمار در راه رفتن و انجام تمرینات فیزیوتراپی و حرکتی
 • ارائه اطلاعات و آموزش به خانواده؛ در خصوص نحوه مراقبت از بیمار در خانه و انجام اقدامات اورژانسی

وظایف و مزایای استخدام پرستار سالمند

از آنجا که با افزایش سن، میزان نیازمندی افراد به مراقبت و توجه بیشتر می‌شود؛ سالمندان نیاز دارند تا برای رسیدگی به امور درمانی، بهداشتی و روحی‌شان تحت مراقبت قرار بگیرند. بسیاری از فرزندان و اطرافیان افراد سالخورده وقت کافی را برای سپری کردن تمام مدت کنار آن‌ها ندارند. حضور یک پرستار حرفه‌ای در منزل برای فراهم‌ آوردن مراقبت‌های پزشکی، دلسوز برای رسیدگی به بهداشت سالمند و پرانرژی برای هم‌صحبتی با فرد مسن بسیار حیاتی است.

وظایف پرستار در منزل در مراقبت و نگهداری از سالمندان

به خصوص سالمندانی که احساس تنهایی می‌کنند، بیش از دیگران افراد سالخورده در معرض احساس عدم تعلق و افسردگی پیدا می‌کنند.
پرستاری در منزل جهت سالمندان با سایر خدمات پرستاری در منزل متفاوت است چرا که سالمندان، نیازهای خاص خود را دارند. برخی از وظایف پرستار سالمند عبارتند از:

 • نظارت و کمک به سالمند، برای حرکت و یا انجام فیزیوتراپی در منزل
 • ارائه اقدامات مراقبتی و بهداشتی مثل تعویض لباس، استحمام، نظافت شخصی سالمند و محل زندگی او
 • نظارت بر نحوه و زمان استفاده از داروها
 • وقت گذراندن و ایجاد روابط احساسی با سالمند و کمک به سالمند برای برقراری ارتباط با اطرافیان

وظایف و مزایای پرستار کودک و نوزاد

پرستاری در منزل از کودکان خردسال و نوزادان، برای والدینی که شاغل هستند و قصد دارند اطمینان جاصل کنند که فرزند دلبندشان از بهترین مراقبت‌های بهداشتی و سرگرمی بهره‌مند می‌شود؛ بهترین گزینه است. از مزایای پرستاری کودک در منزل، احتمال کمتر ابتلا به بیماری‌ و سرماخوردگی در کودکان است.
همچنین، یک پرستار کودک بر اساس عوامل مختلفی همچون تعداد کودکان، سن کودک و البته قراردادش وظایف متفاوتی در پرستاری در منزل برعهده دارد:

 • مراقبت از کودک و پیشگیری از بیماری‌های شایع کودکان مانند سرماخوردگی، تب، عفونت‌های گوش و گلو و …
 • تغذیه کودک و نظارت بر میزان و نوع تغذیه و آموزش خانواده در این خصوص.
 • رسیدگی به امور بهداشتی بچه یا نوزاد
 • ارائه اطلاعات و آموزش به والدین در خصوص نحوه مراقبت از کودک و آموزش نکات لازم در جهت پیشگیری از ابتلاع به بیماری‌های مرتبط
پرستار در منزل (پرستار سالمند)

یکی از دغدغه‌های بسیاری از خانواده‌ های شاغل، پیدا کردن فردی مطمئن و با تجربه می‌باشد که از عزیزانشان نگهداری و همچنین در کارهای منزل کمک کند. مرکز خدمات پرستاری آسایش ایرانیان با تیمی مجرب از پرستاران سالمند در منزل؛ آماده ارائه خدمات در این زمینه به شهروندان تهران می‌باشد.

پرستاری در منزل (پرستار بچه)

یکی از حساس‌ ترین دوران زندگی؛ دوران کودکی است. بچه‌ها در این سنین، نیازهای عاطفی و احساسی بسیاری دارند و مراقبت از آن‌ها نیازمند حوصله و تجربه و تخصص فراوان است، موسسه پرستاری آسایش ایرانیان؛ با کادری با سابقه و دوره دیده این دغدغه را رفع می‌کند.

پرستار در منزل (پرستار بیمار)

برای هر کدام از ما پیش آمده باشد که خودمان یا عزیزانمان درگیر بیماری‌هایی شده باشیم که نیاز به مراقبت و پرستاری در بیمارستان و یا خانه را داشته باشیم. شرکت آسایش ایرانیان با افتخار سالهاست با خدمت پرستار بیمار در منزل؛ هدف خدمت‌رسانی به شما عزیزان را دارد.

هزینه دستمزد پرستار در منزل

هزینه پرستاری در منزل به عوامل مختلفی مانند محل جغرافیایی، سطح خدمات ارائه شده، تجربه پرستار، و نیازهای مددجو بستگی دارد. قیمت خدمات پرستاری در منزل ممکن است با توجه به مدت زمان و شیفت‌هلی کاری متغیر باشد. همچنین، نوع خدماتی که پرستار ارائه می‌دهد نیز تأثیر زیادی بر هزینه دارد؛ از مراقبت‌های پایه تا خدمات پیشرفته‌تر مانند تنظیم دارو و توجه به نیازهای پزشکی همگی در تایین نرخ دستمزد پرستار در منزل تاثیر دارند. در نهایت، برای اطلاع از هزینه دقیق پرستاری در منزل، با کارشناسان ما در شرکت خدمات پرستاری آسایش ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

خدمات پرستاری در منزل؛ آسایش ایرانیان

انتخاب یک پرستار خوب، که بتواند مورد قبول و معتمد باشد و از پس مسئولیت‌هایی که به عهده او گذاشته شده بر بیاید، کمی دشوار می‌باشد، اما پرستاران ما با گذراندن آموزش‌های متنوع می‌توانند طیف گسترده‌ای از خدمات را انجام دهند.
خانواده‌هایی که به هر دلیلی نمی‌توانند از عزیزان خود مراقبت کنند، برای نگهداری و پرستاری از آنان از خدمات پرستار در منزل استفاده می‌کنند. انتخاب این پرستار باید به گونه‌ای باشد که، نیاز آنان را برطرف کند، به صورتی که با درنظر گرفتن شرایط سالمند، کودک یا بیمار، بهترین پرستار از نظر، سن، جنسیت، مهارت و تخصص، اخلاق و رفتار و… گزینش شود.

شما می‌توانید بر اساس نیاز و خواسته‌های خود، با کارشناسان ما مشورت کنید، تا آنان بتوانند شما را برای دریافت بهترین خدمات پرستار در منزل راهنمایی کنند.
از دیگر ویژگی‌های پرستاری در منزل آسایش ایرانیان می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • امکان درخواست چندین پرستار برای یک مورد و انتخاب یک پرستار با بررسی عملکرد آن‌ها
 • خوشرویی و نظم پرستاران در انجام وظایف محوله
 • انجام خدمات تخصصی پزشکی در صورت نیاز افراد
 • تضمین مرکز بر انجام درست خدمات ارائه شده
 • بررسی میزان رضایت مشتری با توجه به عملکرد پرستاران

بعلاوه تیم ارتباط با مشتریان این مجموعه؛ از شما بابت کیفیت خدمات ارائه شده نظرسنجی می‌کنند. در صورتی که به هر دلیلی از نحوه عملکرد پرستار مورد نظر رضایت نداشته باشید، علاوه بر بررسی آن مشکل، نسبت به تغییر پرستار و اعزام پرستار جدید نیز اقدام خواهد شد.

پرستاری در منزل

پرستاری در منزل

 

سوالات متداول

ویژگی‌های یک پرستار حرفه‌ای در منزل شامل موارد بسیاری همچون: دلسوزی و مهربانی، توجه و دقت به جرئیات، توانایی برقراری ارتباط و معاشرت قوی، انعظاف پذیری با شرایط دشوار، مهارت حل مسئله و غیره می‌باشد.

اشخاصی که به دلایل مختلف، از جمله بیماری‌های مزمن، آسیب‌های جسمی یا ذهنی، پس از بستری شدن در بیمارستان به بهبودی نیاز دارند، به پرستار در منزل نیاز دارند. همچنین سالمندانی که به دلیل پیری و کاهش توانایی‌های جسمی و ذهنی، به کمک دیگران برای نگهداری و مراقبت نیاز دارند، نیز می‌توانند از خدمات پرستار در منزل بهره ببرند. و کودکانی که نیاز به نگهداری و مراقبت دارند؛ می‌توانند به خدمات پرستار در منزل نیاز داشته باشند. در کل، هر شخصی که به دلایلی نیاز به مراقبت، پشتیبانی و درمان خود دارد و نمی‌تواند به صورت مستقل زندگی کند، می‌تواند از خدمات پرستار در منزل بهره ببرد.

به طور کلی هزینه استخدام پرستار با توجه به اینکه پرستار برای خدمات درمانی یا نگهداری است متفاوت می‌باشد همچنین تعداد روزها و ساعاتی که پرستار در محل حاضر می‌شود نیز در محاسبه قیمت تاثیرگذار است؛ شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت‌ها با مشاوران شرکت پرستاری آسایش ایرانیان، به صورت شبانه‌روزی تماس بگیرید.

وظایف پرستار بسته به نیاز مددجو ممکن است متفاوت باشد؛ مواردی مثل مراقبت‌های شخصی،‌ بهداشت، خانه‌داری، خدمات کلینیکی، تهیه وعده‌های غذایی، حمل و نقل، یادآوری دارو، تسکین درد و غیره همگی می‌توانند جزء وظایف پرستار باشند.

زمان کاری پرستار یا نیروی اعزامی بسته به درخواست شما می‌تواند به‌صورت روزانه ،شبانه و شبانه‌روزی ‌باشد.

پرستاری در منزل شامل پرستاری سالمند، نگهداری از کودک، مراقبت از بیمار در منزل در تایم های ساعتی، روزانه و شبانه‌روزی می‌شود.

به محض تماس شما با کارشناسان آسایش ایرانیان و تعیین نوع درخواست و شرایط خود، پرستار مناسب انتخاب شده و به محل اعزام می‌گردد.