تاریخ انتشار: آگوست 6th, 2023نویسنده: دسته بندی: مطالب عمومی
معرفی بهترین راهکار بهبود مهارت های پرستاری

پرستاران را می‌توان در دو گروه کلی دسته‌بندی کرد. یک گروه پرستارانی هستند که در دانشگاه تحصیل می‌کنند و پس از فارغ‌ا‌لتحصیلی در مراکز درمانی مشغول به کار می‌شوند. گروه دیگر نیز پرستارانی هستند که در مراکز فنی حرفه‌ای دوره‌های پرستاری را سپری کرده و می‌توانند به عنوان کمک پرستار در مراکز درمانی فعالیت کنند. این گروه همچنین به عنوان مراقبت از سالمند یا بیمار در منازل نیز مشغول به کار می‌شوند. در هر صورت پرستاران باید در جهت نحوه بهبود مهارت های پرستاری تلاش کنند. در این مطلب بهترین روش برای بهبود مهارت های پرستاری را معرفی می‌کنیم.

ضروری ترین مهارت های پرستاری

پرستارانی که در بخشی از مراکز درمانی مشغول به کار هستند و یا پرستارانی که به عنوان نگهداری از بیمار در منزل فعالیت می‌کنند، در هر صورت نیازمند فنون مهارت های پرستاری خواهند بود. در این بخش این مهارت‌ها را به طور خلاصه معرفی کرده‌ایم.

  • پرستار باید مهارت‌های ارتباطی قوی داشته باشد تا بتواند با بیمار یا سالمند ارتباط موثری را برقرار کند. همچنین مهارت ارتباط با خانواده و همراهان بیمار نیز یکی از ضروری ترین مهارت های پرستاری است.
  • دقت بالا و توجه به جزئیات نیز از وظایف اصلی پرستاران است. پرستار باید به اندازه‌ای دقیق و نکته‌بین باشد که کوچک‌ترین تغییرات بیمار را به دقت بررسی کند.
  • یک پرستار حرفه‌ای باید توانایی سازگاری با محیط شغلی خود را داشته باشد و با محیط سازگار شود؛ این محیط می‌تواند بخش‌های مختلف بیمارستان و یا منزل بیمار باشد.
  • توانایی‌های جسمی و روحی از ویژگی‌های مهم یک پرستار محسوب می‌شود. این افراد ممکن است شیفت‌های طولانی مشغول مراقبت از بیماران باشند و به همین دلیل باید قوای جسمی و ذهنی لازم را در خود تقویت کنند.
  • پرستار باید با سلامت و بیماری‌های مختلف آشنایی داشته و به کلیه خدمات پرستاری تسلط کامل داشته باشد تا بتواند با نهایت صبر و حوصله برای بهبود بیماران تلاش کند.

نقاط قوت پرستاری در واقع همان ویژگی‌هایی است که به آن‌ها کمک می‌کنند کار خود را بهتر و تاثیرگذار تر به انجام برسانند.  کارفرمایان معمولا این مهارت‌ها را در بخش شرح وظایف نام می‌برند و ملاک استخدام فرد قرار می‌دهند.

همچنین بخوانید: پرستاری که متناسب با نیاز خانواده باشد را چطور انتخاب کنیم؟

راهکار بهبود مهارت های پرستاری

از گذشته تاکنون دامنه وظایف و همچنین مهارت‌های بیماران تغییرات بسیاری داشته است. راهکارهای مختلفی برای تقویت فنون مهارت های پرستاری وجود دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها پرداخته‌ایم.

تاثیر آموزش در بهبود مهارت های پرستاران

یکی از مهم‌ترین راه‌های تقویت مهارت‌های پرستاران، آموزش‌های لازم است. شیوه آموزش پرستاران تاثیر مهمی بر مهارت‌های آن‌ها خواهد داشت. پرستاران باید توسط اساتید مجرب و به دو صورت تئوری و عملی آموزش‌های لازم را دریافت کنند تا آماده ارائه خدمات پرستاری شوند. پس تاثیر آموزش در بهبود مهارت‌های پرستاران را نباید نادیده گرفت.

کابرد آموزش در بهبود مهارت پرستاری

مهم‌ترین راه تقویت مهارت‌های پرستاران، آموزش‌های لازم است.

همچنین بخوانید: انواع خدمات پرستاری

کسب تجربه و افزایش مهارت‌ها

بخشی از آنچه پرستاران باید بدانند از راه تجربه و فعالیت‌های مختلف به دست می‌آید. به همین دلیل است که پرستاران باسابقه معمولا بهتر از افراد تازه‌کار توانایی مدیریت شرایط و رسیدگی به بیمار را دارند. لزوم آموزش‌های عملی پرستاران نیز دستیابی به همین تجربه برای فعالیت‌های مختلف است.

اشتیاق به یادگیری

علم در مسیر پیشرفت قرار دارد و هر روز بر یافته‌های علمی افزوده می‌شود. یک پرستار باید توانایی و اشتیاق لازم برای یادگیری علوم و مهارت‌های جدید را داشته باشد. آشنایی با علوم و شیوه‌های نوین در مراقبت از بیماران به پرستاران کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را بهبود ببخشند. پرستار بیمار همواره باید در مسیر یادگیری خود تلاش کند تا مهارت‌های بیشتری را به دست آورد.

همچنین بخوانید: راهنمای نگهداری از بیمار در منزل

شناسایی نقاط قوت حرفه پرستاری

پرستار بیش از هر چیزی باید با نقاط قوت و نقاط ضعف احتمالی حرفه خود آشنا شود و در راه تقویت نقاط قوت و بهبود نقاط ضعف تلاش کند. این نقاط قوت و ضعف در هر فردی ممکن است متفاوت باشد و به همین دلیل شیوه تغییر آن‌ها نیز یکسان نخواهد بود. مثلا برخی پرستاران ممکن است توجه کمی به جزئیات داشته باشند که باید در جهت رفع این ضعف خود تلاش کنند.

از کجا پرستار ماهر درخواست کنیم؟

در این مطلب به معرفی ضروری ترین مهارت های پرستاری و نحوه بهبود مهارت های پرستاری پرداختیم. گاهی اوقات بخشی از مراحل بهبود بیمار در منزل سپری می‌شود و به همین دلیل به حضور پرستار بیمار به صورت دائم یا دوره‌ای نیاز خواهید داشت. در برخی شرایط خاص نیز ممکن است نگهداری و مراقبت از سالمند نیازمند وجود یک پرستار باشد.

درخواست پرستار ماهر در منزل

یک پرستار باید توانایی و اشتیاق لازم برای یادگیری علوم و مهارت‌های جدید را داشته باشد.

یافتن یک پرستار ماهر که توانایی‌ها و مهارت‌های لازم را داشته باشد، ممکن است کار سختی به نظر برسد. برای استخدام و درخواست یک پرستار حرفه‌ای و ماهر، موسسه پرستاری آسایش ایرانیان بهترین انتخاب ممکن خواهد بود. این موسسه می‌تواند پرستاران حرفه‌ای و آموزش دیده را برای مراقبت از بیمار، سالمند و یا کودک شما اعزام کند تا دیگر نگرانی برای مراقبت از عزیزان خود نداشته باشید.

سوالات متداول

پرستاران باید دارای چه مهارت‌هایی باشند؟

یک پرستارن حرفه‌ای باید دارای مهارت‌های مختلفی همچون توانایی‌های جسمی و ذهنی، توجه به جزئیات، صبر و حوصله، توانایی برقراری ارتباط، آشنایی با وظایف پرستاری و سازگاری با محیط و شرایط باشد.

بهترین روش برای بهبود مهارت های پرستاری چیست؟

مهارت‌های پرستاری را می‌توان با روش‌های مختلفی بهبود و ارتقا دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به آموزش، تجربه، یادگیری علوم و مهارت‌های جدید و تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف اشاره کرد.

آیا آموزش بر مهارت‌های پرستاران تاثیرگذار است؟

بله بدون شک آموزش حرفه‌ای نیروهای پرستار موجب می‌شود تا مهارت‌های لازم برای کار در مراکز درمانی و یا فعالیت به عنوان پرستار در منزل را کسب کنند. پس نمی‌توان تاثیر آموزش را نادیده گرفت.

تجربه تا چه میزان در مهارت‌های پرستاران مهم خواهد بود؟

تجربه نیز یکی از دیگر عوامل تاثیرگذار در افزایش مهارت پرستاران است. در این زمینه آموزش‌های عملی می‌تواند در جهت افزایش تجربه و مهارت‌های پرستاران نقش به‌سزایی داشته باشد.

چگونه می‌توان یک پرستار حرفه‌ای برای پرستاری در منزل استخدام کرد؟

برای استخدام یک پرستار حرفه‌ای برای مراقبت از بیماران یا سالمندان در منزل باید به مراکز پرستاری معتبر مراجعه کنید که مورد تایید وزارت بهداشت هستند. در این راستا موسسه پرستاری آسایش ایرانیان بهترین انتخاب ممکن برای اعزام پرستار بیمار سالمند یا کودک خواهد بود.

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی

ارسال دیدگاه