مراقبت و پرستاری از سالمند در منزل

یکی از خدمات شرکت پرستاری آسایش ایرانیان خدمات پرستاری از سالمند در منزل است.خدمات پرستاری سالمند در منزل آسایش ایرانیان با هدف ارائه خدمات پرستاری با کیفیت بالا و مقرون به صرفه به سالمندان عزیز و خانواده‌هایشان در تهران فعالیت می‌کند. ما تیمی از پرستاران با تجربه و دلسوز هستیم که متعهد به ارائه بهترین  خدمات مراقبتی و نگهداری از سالمندان هستیم.

اگر به دنبال پرستار سالمند در منزل هستید؛ شرکت پرستاری آسایش ایرانیان با تیمی مجرب از پرستاران حرفه‌ای آماده خدمت‌رسانی به شما است. خدمات مراقبت از سالمند، با توجه به نیاز هر فرد با حفظ حریم شخصی او و به‌صورت شخصی‌سازی شده ارائه می‌شود. تیم مجرب و کادر آموزش دیده آسایش ایرانیان، با تجربه و تخصص خود در حوزه پرستاری و نگهداری از سالمندان، به شما کمک می‌کند تا این عزیزان را در کنار خود داشته و از حضورشان لذت ببرید.

پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی

اهمیت مراقبت در منزل برای سالمندان

یکی از تحولات اجتماعی و پزشکی اخیر، افزایش جمعیت سالمند است. در این

مرحله از زندگی، سالمندان به مراقبت و پشتیبانی بیشتری نیاز دارند. در اینجا، مراقبت در منزل به عنوان یک راهکار مؤثر و محبوب در مراقبت از سالمندان محسوب می‌شود. این روش علاوه بر داشتن راحتی بیشتر برای سالمندان، امنیت و استقلال آنها را نیز تضمین می‌کند.

 • راحتی و امنیت: با ماندن فرد مسن در منزل، او در محیط آشنای خانه تحت مراقبت قرار می‌گیرد. به همین خاطر آرامش و امنیت بیشتری دارد و نگرانی‌ها و استرس‌های احتمالی کاهش می‌یابد.
 • حفظ استقلال: با بودن فرد مسن در منزل و نگهداری از او، فرد سالمند می‌تواند بر زندگی خود کنترل داشته باشد. برنامه روزانه خود را تنظیم نماید و همچنان به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد و در برخی از امور داخلی منزل هم نقش داشته باشد. این امر حس رضایت بیشتری برای آنها به‌دنبال خواهد داشت.

مزایای استخدام پرستار شبانه‌روزی برای نگهداری از سالمند

استخدام پرستار شبانه‌روزی سالمند در منزل، سبب می‌شود تا سالمندان از مراقبت و نظارت مستمر و دقیق‌تری در محیط خانه برخوردار شوند. در این حالت، پرستار به خانه سالمند رفته و نگهداری سالمند را در تمام طول شبانه‌روز به‌عهده می‌گیرد. برخی از مزایای داشتن مراقب سالمند به‌صورت شبانه‌روزی عبارتند از:

 • نظارت و مراقبت مستمر: پرستار شبانه‌روزی به طور مداوم از سالمند در خانه؛ مراقبت می‌کند و در صورت بروز هر گونه مشکل درمانی، به محض تشخیص آن، جهت بهبود وارد عمل می‌شود.
 • کاهش خطرات: با نگهداری از سالمند در محیط خانگی و با کمک پرستار شبانه‌روزی، خطراتی مانند افتادن، تصادفات و غیره به شدت، کاهش می‌یابد.
 • کاهش استرس و نگرانی خانواده: داشتن یک پرستار شبانه‌روزی می‌تواند استرس و نگرانی خانواده را کاهش دهد؛ زیرا همیشه شخصی در کنار فرد مسن است و از او نگهداری و مراقبت می‌کند.
 • افزایش کیفیت زندگی سالمند: سالمندانی که در خانه خود با مراقبت‌های شبانه‌روزی زندگی می‌کنند؛ کیفیت زندگی بهتری نسبت به سالمندانی که در خانه سالمندان زندگی می کنند؛ دارند.

نیازهای سالمندان در مراقبت در منزل

شناسایی و برآورده کردن نیازهای سالمندانی که از خدمات نگهداری از سالمند در منزل استفاده می‌کنند؛ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نیازهای جسمانی و روانی سالمندان در این مرحله از زندگی می‌تواند متنوع و گاهی پیچیده باشد. از این رو، مراقب سالمند به آگاهی و درک عمیقی از این نیازها نیازمند است تا بتواند خدمات مراقبتی مناسبی ارائه دهد.

نگهداری از سالمند در منزل

برخی از نیازهای جسمانی سالمندانی که از خدمات نگهداری سالمند در منزل بهره می‌برند عبارتند از: نیاز به تغذیه مناسب، مراقبت پزشکی، رسیدگی و نظارت به نحوه و زمان مصرف دارو، بهداشت شخصی، تمیزی محیط و …

همچنین، نیازهای روانی سالمندان نیز بسیار حائز اهمیت است. برخی از نیازهای روانی سالمندانی که از خدمات پرستاری سالمند در منزل استفاده می‌کنند عبارتند از: داشتن یک محیط آرام، داشتن ارتباط و حمایت اجتماعی، داشتن فرصت‌های تفریحی و سرگرمی مناسب، داشتن مشاوره روان‌شناختی در صورت لزوم، حفظ احترام و کرامت سالمندان و …

وظایف پرستار سالمند در برآورده نمودن نیازهای سالمندان

پرستاری از سالمندان یک کار بسیار مهم و ارزشمند است. پرستاران سالمندان مسئول مراقبت از سلامت جسمی، روحی و عاطفی سالمندان هستند. آنها باید بتوانند نیازهای خاص سالمندان را درک و پاسخ دهند. بر اساس وضعیت سلامت روحی، روانی و حتی جسمی پرستار و نیاز او به مراقبت، خدمات متفاوتی نیاز است از سمت مراقب سالمند ارائه شود. البته وظایف اصلی و جزئیات یک پرستار سالمند، بر اساس قرارداد و توافقات او مشخص خواهد شد؛ برخی از این وظایف عبارتند از:

 • ارائه مراقبت و پشتیبانی روانی به سالمندان و حرکت به سمت تامین رضایتمندی ذهنی آن‌ها
 • پایش و کنترل علائم حیاتی سالمندان؛ از جمله فشار خون، ضربان قلب و تنفس
 • ترتیب دادن و کمک به سالمندان در مسائل مربوط به ارتباطات اجتماعی مانند تماس با دوستان، خانواده و شرکت در گروه‌های سالمندان
 • مراقبت از پوست و مو و تامین بهداشت شخصی سالمندان
 • کمک به سالمندان در مسائل مربوط به مدیریت درد و علائم ناشی از بیماری‌های مزمن
 • ایجاد برنامه‌های تمرینی مناسب برای حفظ سلامتی و توانایی جسمانی کهنسالان
 • پیشگیری از بروز بیماری‌های انتقالی در سالمندان و بهداشت محیط زندگی آن‌ها
 • ارائه راهنمایی و پشتیبانی در مورد استفاده از امکانات و تکنولوژی‌های مختلف در منزل سالمندان
 • ارائه راهنمایی و پشتیبانی در مورد رژیم غذایی و مصرف مکمل‌های غذایی مناسب برای سالمندان
 • پرستار سالمند، با همکاری با خانواده و پزشکان معالج در تدوین و برنامه‌ریزی نیازهای ویژه سالمندان با بیماری‌های مزمن می‌تواند بسیار مفید واقع شود.
 • مدیریت دارویی و کمک به سالمندان در مسائل مربوط به پیشنهاد دارو و دستورالعمل‌های مربوط به مصرف داروها
 • پایش و نظارت بر وضعیت سالمندان در برابر عفونت‌های مختلف از جمله عفونت‌های تنفسی و بیماری‌های مرتبط با تقویت سیستم ایمنی از جمله وظایف پرستار سالمند، محسوب می‌شود.

ارائه خدمات پزشکی و پرستاری سالمند در منزل

خدمات پزشکی در منزل، به عنوان یکی از انواع خدمات درمانی، به سالمندان کمک می کند تا بدون نیاز مراجعه به مراکز درمانی، از خدمات پزشکی؛ استفاده کنند. این خدمات شامل بررسی و تشخیص بیماری، درمان، مراقبت و پیگیری وضعیت سلامتی سالمند می‌باشد.

مراقبت از سالمند

در خدمات پزشکی در منزل، پزشک با حضور در منزل سالمند، تشخیص و درمان بیماری‌ را انجام داده و همچنین مشاوره لازم برای بهبود وضعیت سلامتی و پیگیری آنان، ارائه میدهد. علاوه بر این، پزشک یا پرستار می‌تواند مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل را هم به‌عهده بگیرد و به او در استفاده از داروهای تجویز شده و رعایت رژیم غذایی کمک کند.

استفاده از خدمات پزشکی در منزل، برای سالمندانی که به دلیل شرایط سلامتی نمی توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند؛ بسیار مفید است. همچنین، این خدمات برای سالمندانی که احساس ترس و ناامنی در محیط بیمارستان دارند، یک گزینه بسیار مناسب است. در کل، خدمات پرستاری و پزشکی در منزل، به سالمندان آرامش و راحتی بیشتری می‌دهد.

نکات مهم در انتخاب پرستار سالمند در منزل

وقتی به یک پرستار سالمند برای مراقبت در منزل نیاز دارید؛ باید به جوانب مهمی توجه کنید تا بتوانید بهترین تیم مراقبتی را برای سالمند عزیز خود انتخاب کنید. در ادامه، به برخی از نکات کلیدی که باید در نظر گرفته شود، اشاره خواهیم کرد:

 • تجربه: از مهم‌ترین نکاتی که باید حین استخدام پرستار سالمند در نظر بگیرید، میزان تجربه و پیشینه کاری پرستار می‌باشد. بررسی تجربه و آشنایی پرستار با نیازها و مسائل سالمندان، در انتخاب یک پرستار در منزل خوب، کمک کننده خواهد بود.
 • تخصص: اطمینان حاصل کنید که پرستار انتخابی تخصص لازم را دارد و یا آموزش‌های مربوط به مراقبت سالمندان را گذرانده است.
 • مهارت‌ها: مطمئن شوید که پرستار انتخابی مهارت‌های لازم برای ارائه مراقبت‌های پایه‌ای و پیشرفته به سالمندان را داراست. پرستار سالمند باید مهارت‌های پزشکی مثل: اندازه‌گیری فشار خون، دسترسی به ورید و تزریق دارو، تغییر بستر بیمار و مراقبت‌های بهداشتی را بداند.
 • ارتباط برقرار کردن: مهمترین موردی که باید در انتخاب پرستار سالمند در ذهن داشته باشید، توانایی برقراری ارتباط مؤثر و مثبت با سالمند می‌باشد. مهارت‌های ارتباطی و قدرت شنوا بودن پرستار، تأثیر زیادی بر روحیه و رضایت سالمند نسبت به پرستار در پی خواهد داشت.
 • انتخاب مطمئن: قبل از انتخاب پرستار، حتماً نظرات و توصیه‌های دیگران را مطالعه کنید. با پرسش از دیگران که تجربه‌ی انتخاب پرستار را داشته‌اند، می‌توانید به انتخاب مطمئن‌تری برسید.

با رعایت این نکات و انجام تحقیقات لازم، می‌توانید پرستاری را انتخاب کنید که بتواند به بهترین شکل ممکن مراقبت و حمایت از سالمند عزیزتان را انجام دهد. برخی دیگر از ویژگی‌هایی که یک پرستار سالمند باید داشته باشد در ادامه بیان شده است.

ویژگی های مهم پرستار سالمند

نگهداری از سالمندان کار بسیار مهمی است؛ زیرا وظیفه مراقب سالمند مراقبت از سالمند و افزایش کیفیت زندگی او و بهبود وضعیت روحی فرد سالخورده است. بنابراین پرستار سالمند باید دلسوز، شکیبا و مهربان باشد. در ادامه به سایر خصایص و ویژگی‌های پرستار سالمند اشاره کرده‌ایم:

 • توانایی کار در شرایط استرس‌زا
 • داشتن قدرت شنوایی و دید بالا برای تشخیص مشکلات
 • توانایی برقراری ارتباط مؤثر با سایر اعضای خانواده و تیم درمانی
 • داشتن تحلیل‌گری قوی برای مدیریت موقعیت‌های پیچیده
 • قابلیت انجام چند کار به طور همزمان از ویژگی‌هایی است که در نگهداری از سالمند بسیار مهم است.
 • توانایی برنامه‌ریزی و مدیریت زمان
 • آشنایی به نیازهای فردی سالمندان
 • توانایی برخورد با مسائل اخلاقی و حفظ حریم شخصی بیماران
 • توانایی ارائه آموزش به سایر اعضای خانواده برای مراقبت بهتر از بیمار
 • داشتن دانش و تجربه کافی در ارائه خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان

خدمت پرستار سالمند در منزل؛ موسسه پرستاری آسایش ایرانیان

این مرکز با هدف رفاه حال عزیزان سالمند و اطرافیان آنها، خدمات پرستاری حرفه ای در تمام مناطق استان تهران، ارائه می دهد. همچنین، شهر کرج؛ نیز جزو مناطقی است که خدمات پرستاری این مرکز در آن ارائه می‌شود.

استفاده از پرستاران ساکن شهر کرج برای ارائه خدمات به سالمندان، باعث کاهش هزینه های آنها می شود. شما می توانید با یک تماس تلفنی با مشاوران مرکز پرستاری آسایش ایرانیان، نیازمندی‌ها و خواسته‌های خود را ذکر کنید. ما در اولین فرصت اعزام پرستار به منزل شما را انجام می‌دهیم. و به‌صورت 24 ساعته از خدمات ارائه شده پشتیبانی می‌کنیم.

اگر به دنبال یک زندگی با کیفیت و سالم برای سالمندان هستید، با مراجعه به مرکز پرستاری آسایش ایرانیان، می توانید از خدمات حرفه‌ای پرستاران این مرکز جهت نگهداری و مراقبت از سالمندان؛ بهره‌مند شوید.

سوالات مهم در مورد انتخاب، شرایط و قیمت پرستار سالمند

این مرکز با دایر کردن واحد نظارت به صورت شبانه‌روزی در خدمت مشتریان گرامی است تا با پیگیری نظرات سازنده، پیشنهادات و انتقادات این عزیزان، از بروز هرگونه مشکل برای سالمند و اطرافیان آنان پیشگیری به عمل آورد.

این موسسه، یکی از معتبرترین و خوشنام ترین مراکز ارائه خدمات پرستاری در منزل، است که با مجوز وزارت بهداشت مشغول به فعالیت است. این شرکت علاوه بر خدمات‌رسانی به سالمندان عزیز، در حیطه پرستاری از کودکان و پرستاری از بیماران نیز مشغول به خدمت‌رسانی است و ازکارنامه درخشانی برخوردار است.

کادر پرستاری مرکز آسایش ایرانیان، از بین بهترین پرستاران موفق در این عرصه، انتخاب شده اند و رضایت مشتریان ما نیز موید مهارت و توانایی‌های نیروهای پرستاری این مرکز است.

در شرایطی که پرستار اعزام شده به هر دلیلی از سوی کارفرما مورد تایید قرار نگیرد، بلافاصه از سوی مرکز نسبت به اعزام پرستار جایگزین اقدام خواهد شد.

کلیه تعهدات پرستار و کارفرما در یک قرار رسمی و قانونی مکتوب خواهد شد و به امضای طرفین خواهد رسید. در این شرایط طرفین از آرامش خاطر بیشتری برخوردار خواهند بود و نسبت به انجام وظایف خویش متعهد خواهند بود.

باید گفت این کاملا به شرایط قرارداد کاری پرستار مربوط است اما اغلب سالمندان مستقل، امور منزل خود را انجام می دهند البته اگر در برخی کارها مانند شستشو و نظافت کلی منزل دچار مشکل باشند به کمک پرستار نیاز خواهند داشت.

انتخاب پرستار سالمند در منزل نیازمند بررسی تجربه، تخصص، مهارت‌ها و قابلیت ارتباط پرستار است. همچنین می‌توانید نظرات و توصیه‌های دیگران را نیز مورد بررسی قرار دهید.

بله، زمان مراقبت پرستار سالمند در منزل می‌تواند متناسب با نیازهای سالمند و توافقاتی که با پرستار دارید تعیین شود.

بله، پرستار سالمند در منزل مهارت‌های اورژانسی مانند عملیات احیاء قلبی-ریوی، مدیریت بحران‌های پزشکی و ارائه اولین کمک را دارد.

هزینه‌های نگهداری سالمند در منزل معمولاً بر اساس تعداد ساعات مراقبت و نوع خدمات مورد نیاز تعیین می‌شود.