خدمات مراقبت از سالمند در منزل

یکی از نگرانی‌ها و دغدغه اصلی خانواده‌ها انتخاب پرستار سالمند خوب جهت نگهداری از سالمندان می‌باشد.اما،دیگر نگران نباشید! تیم حرفه‌ای شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده است تا با شناسایی درست نیازها، بهترین خدمات را به شما، ارائه دهد. در این مرکز پرستاری، همه جزئیات نگهداری و مراقبت از سالمندان بادقت و حساسیت بسیار بالا، بررسی و انجام می شود.

در تمامی ادوار تاریخی، سالمندان ستون پشتیبان و باارزشی برای خانواده و جامعه محسوب میشده‌اند. چراکه سالها از عمرشان را در خدمت به جامعه و تجربه اندوزی گذرانده‌اند. اما امروزه در دنیای پرمشغله و پیچیده، پرستاری از سالمندان؛ اغلب به چالشی برای خانواده‌ها تبدیل شده است.

تیم مجرب و کادر آموزش دیده آسایش ایرانیان، با تجربه و تخصص خود در حوزه پرستاری، مراقبت و نگهداری از سالمندان، به شما کمک می‌کند تا این عزیزان را در کنار خود داشته و از حضورشان لذت ببرید.

پرستار سالمند در منزل

وظایف پرستار سالمند در مراقبت از سالمند در منزل

پرستار سالمند، بر اساس قرارداد و توافقات می‌تواند وظایف متفاوتی در مراقبت از سالمند به‌عهده داشته باشد؛ برخی از این وظایف عبارتند از:

 • ارائه مراقبت و پشتیبانی روانی به سالمندان و حرکت به سمت تامین رضایتمندی ذهنی آن‌ها
 • پایش و کنترل علائم حیاتی سالمندان؛ از جمله فشار خون، ضربان قلب و تنفس
 • ترتیب دادن و کمک به سالمندان در مسائل مربوط به ارتباطات اجتماعی مانند تماس با دوستان، خانواده و شرکت در گروه‌های سالمندان
 • مراقبت از پوست و مو و تامین بهداشت شخصی سالمندان
 • کمک به سالمندان در مسائل مربوط به مدیریت درد و علائم ناشی از بیماری‌های مزمن
 • ایجاد برنامه‌های تمرینی مناسب برای حفظ سلامتی و توانایی جسمانی کهنسالان
 • پیشگیری از بروز بیماری‌های انتقالی در سالمندان و بهداشت محیط زندگی آن‌ها
 • ارائه راهنمایی و پشتیبانی در مورد استفاده از امکانات و تکنولوژی‌های مختلف در منزل سالمندان
 • ارائه راهنمایی و پشتیبانی در مورد رژیم غذایی و مصرف مکمل‌های غذایی مناسب برای سالمندان
 • پرستار سالمند، با همکاری با خانواده و پزشکان معالج در تدوین و برنامه‌ریزی نیازهای ویژه سالمندان با بیماری‌های مزمن می‌تواند بسیار مفید واقع شود.
 • مدیریت دارویی و کمک به سالمندان در مسائل مربوط به پیشنهاد دارو و دستورالعمل‌های مربوط به مصرف داروها
 • پایش و نظارت بر وضعیت سالمندان در برابر عفونت‌های مختلف از جمله عفونت‌های تنفسی و بیماری‌های مرتبط با تقویت سیستم ایمنی از جمله وظایف پرستار سالمند، محسوب می‌شود.

ویژگی های مهم پرستار سالمند

در پرستاری سالمند؛ پرستار می‌بایست یکسری ویژگی‌ها و شرایط را دارا باشد. که در ذیل به برخی از این ویژگی‌ها اشاره میکنیم:

 • توانایی کار در شرایط استرس‌زا
 • داشتن قدرت شنوایی و دید بالا برای تشخیص مشکلات
 • توانایی برقراری ارتباط مؤثر با سایر اعضای خانواده و تیم درمانی
 • داشتن تحلیل‌گری قوی برای مدیریت موقعیت‌های پیچیده
 • قابلیت انجام چند کار به طور همزمان از ویژگی‌هایی است که در نگهداری از سالمند بسیار مهم است.
 • توانایی برنامه‌ریزی و مدیریت زمان
 • آشنایی به نیازهای فردی سالمندان
 • توانایی برخورد با مسائل اخلاقی و حفظ حریم شخصی بیماران
 • توانایی ارائه آموزش به سایر اعضای خانواده برای مراقبت بهتر از بیمار
 • داشتن دانش و تجربه کافی در ارائه خدمات پرستاری  و مراقبت از سالمندان
مراقبت از سالمند

خدمات پزشکی و پرستاری سالمند در منزل

خدمات پزشکی در منزل، به عنوان یکی از انواع خدمات درمانی، به سالمندان کمک می کند تا بدون نیاز مراجعه به مراکز درمانی، از خدمات پزشکی؛ استفاده کنند. این خدمات شامل بررسی و تشخیص بیماری، درمان، مراقبت و پیگیری وضعیت سلامتی سالمند می‌باشد.

در خدمات پزشکی در منزل، پزشک با حضور در منزل سالمند، تشخیص و درمان بیماری‌ را انجام داده و همچنین مشاوره لازم برای بهبود وضعیت سلامتی و پیگیری آنان، ارائه میدهد. علاوه بر این، پزشک یا پرستار می‌تواند مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل را هم به‌عهده بگیرد و به او در استفاده از داروهای تجویز شده و رعایت رژیم غذایی کمک کند.

استفاده از خدمات پزشکی در منزل، برای سالمندانی که به دلیل شرایط سلامتی نمی توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند؛ بسیار مفید است. همچنین، این خدمات برای سالمندانی که احساس ترس و ناامنی در محیط بیمارستان دارند، یک گزینه بسیار مناسب است. در کل، خدمات پرستاری و پزشکی در منزل، به سالمندان آرامش و راحتی بیشتری میدهد.

پرستاری شبانه‌روزی سالمند درمنزل

استخدام پرستار شبانه‌روزی سالمند در منزل، سبب میشود تا سالمندان از مراقبت و نظارت مستمر و دقیق‌تری در محیط خانه برخوردار شوند.

در این حالت، پرستار شبانه‌روزی به خانه سالمند رفته و  نگهداری سالمند را در تمام طول شبانه‌روز به عهده دارد. با استخدام پرستار شبانه‌روزی؛ سالمندان می‌توانند از زندگی مستقل و خودمختار در محیطی آشنا و مساعد، بهره‌مند شوند.

نگهداری از سالمند در منزل

مزایای استخدام پرستار شبانه‌روزی برای نگهداری از سالمند

گاهی اوقات اگر سالمند نیازمند مراقبت بیشتر باشد؛ میتوان پرستار را به‌صورت شبانه‌روزی استخدام نمود. برخی از مزایای داشتن پرستار سالمند به‌صورت شبانه ریزی عبارتند از:

 • نظارت و مراقبت مستمر: پرستار شبانه‌روزی به طور مداوم از سالمند در خانه؛ مراقبت می‌کند و در صورت بروز هر گونه مشکل درمانی، به محض تشخیص آن، جهت بهبود وارد عمل میشود.
 • افزایش راحتی: با استخدام پرستار شبانه‌روزی، سالمند برای انجام کارهای روزانه و حتی برخی از فعالیت‌های خود نیاز به کمک کمتری دارد و این باعث افزایش راحتی و رضایت او می‌شود.
 • کاهش خطرات: با نگهداری سالمند در محیط خانگی و با استفاده از پرستار شبانه‌روزی، خطراتی مانند افتادن، تصادفات و غیره به شدت، کاهش می‌یابد.

 

مناطق تحت پوشش موسسه پرستاری آسایش ایرانیان

این مرکز با هدف رفاه حال عزیزان سالمند و اطرافیان آنها، خدمات پرستاری حرفه ای در تمام مناطق استان تهران، ارائه می دهد. همچنین، شهر کرج؛ نیز جزو مناطقی است که خدمات پرستاری این مرکز در آن ارائه می شود.

استفاده از پرستاران ساکن شهر کرج برای ارائه خدمات به سالمندان، باعث کاهش هزینه های آنها می شود. شما می توانید با یک تماس تلفنی با مشاوران مرکز پرستاری آسایش ایرانیان، از خدمات حرفه ای پرستاران این مرکز بهره‌مند شوید.

اگر به دنبال یک زندگی با کیفیت و سالم برای سالمندان هستید، با مراجعه به مرکز پرستاری آسایش ایرانیان، می توانید از خدمات حرفه‌ای پرستاران این مرکز جهت نگهداری و مراقبت از سالمندان؛ بهره‌مند شوید.

آیا پس از عقد قرار داد، نظارتی بر عملکرد پرستار وجود خواهد داشت؟

کلیه نیروها و کادر خدماتی موسسه پرستاری آسایش ایرانیان پس از طی چندین مرحله گزینش و دریافت تضامین لازم، به استخدام این شرکت؛ درآمده‌اند و از سوابق کاری درخشانی برخوردار هستند.با این حال،  این مرکز در جهت ارتقا کیفیت خدمات ارائه شده و کسب خشنودی مشتریان گرامی به صورت منظم به بررسی و ارزیابی خدمات ارائه شده از سوی پرستار می پردازد.

این مرکز با دایر کردن واحد نظارت به صورت شبانه روزی در خدمات مشتریان گرامی است تا با پیگیری نظرات سازنده، پیشنهادات و انتقادات این عزیزان، از بروز هرگونه مشکل برای سالمند و اطرافیان آنان پیشگیری به عمل آورد.

استخدام پرستار سالمند از مرکز پرستاری آسایش ایرانیان چه مزایای دارد؟

این موسسه، یکی از معتبرترین و خوشنام ترین مراکز ارائه خدمات پرستاری در منزل؛ است که با مجوز وزارت بهداشت مشغول به فعالیت  است.این شرکت؛ علاوه بر خدمات‌رسانی به سالمندان عزیز، در حیطه پرستاری از کودکان و بیماران نیز مشغول به خدمت‌رسانی است و ازکارنامه درخشانی برخوردار است.

کادر پرستاری مرکز آسایش ایرانیان، از بین بهترین پرستاران موفق در این عرصه، انتخاب شده اند و رضایت مشتریان ما نیز موید مهارت و توانایی های نیروهای پرستاری این مرکز است.

در شرایطی که پرستار اعزام شده به هر دلیلی از سوی کارفرما مورد تایید قرار نگیرد، بلافاصه از سوی مرکز نسبت به اعزام پرستار جایگزین اقدام خواهد شد.

کلیه تعهدات پرستار و کارفرما در یک قرار رسمی و قانونی مکتوب خواهد شد و به امضای طرفین خواهد رسید. در این شرایط طرفین از آرامش خاطر بیشتری برخوردار خواهند بود و نسبت به  انجام وظایف خویش متعهد خواهند بود.

آیا پرستار سالمند باید امور منزل را انجام دهد؟

باید گفت این کاملا به شرایط قرارداد کاری پرستار مربوط است اما اغلب سالمندان مستقل، امور منزل خود را انجام می دهند البته اگر در برخی کارها مانند شستشو و نظافت کلی منزل دچار مشکل باشند به کمک پرستار نیاز خواهند داشت.

73 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button