تاریخ انتشار: جولای 31st, 2023نویسنده: دسته بندی: خدمات منزل
نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل

امروزه خانواده‌ها به دلیل مشغله‌های کاری و زندگی‌شان امکان نگهداری از پدر و مادر سالمند، کودک و بیماران خود را برای تمام ساعات روز ندارند. به همین دلیل این خانواده‌ها به دنبال فرد مورد اعتمادی هستند که بتواند این کار را برای آن‌ها انجام دهد. اگر شما هم برای مراقبت و نگهداری از کودک، پدر و مادر سالمند و بیمار خود به دنبال چنین شخصی هستید شاید ابتدا در بین نزدیکان خود به دنبال آن بگردید. این نکته را در نظر داشته باشید که نزدیکان شما برای همیشه یا مدت طولانی این کار را انجام نخواهند داد و شما دوباره با این مشکل روبرو خواهید شد. بهترین راه برای حل این مشکل استفاده از خدمات پرستاری در منزل است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که نحوه ارائه خدمات مراقبتی در منزل چگونه است؟ چه پرستارانی مناسب ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند؟ یا اینکه جهت ارائه خدمات پرستاری از چه شرکتی استفاده کنیم؟ در این مقاله به بررسی پاسخ این سوالات و همچنین نکاتی که باید برای انتخاب پرستار در منزل بدانید، می‌پردازیم.

روش ارائه خدمات پرستاری برای کودکان

امروزه اکثر والدین کودکان شاغل هستند بنابراین باید مراقبت از او را به شخص دیگری بسپارند. یکی از بهترین راه‌هایی که پیش روی خانواده‌ها قرار دارد، استخدام پرستار کودک در منزل است. در مورد انتخاب یک پرستار مطمئن باید این نکته را در نظر داشته باشید که روش ارائه خدمات پرستاری برای کودکان به چه صورت است؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید مهم‌ترین نکات در روش ارائه خدمات پرستاری برای کودکان را مورد بررسی قرار دهیم که عبارتند از:

 • داشتن روابط اجتماعی قوی برای انس گرفتن بیشتر کودک با او
 • تخصص و تجربه لازم پرستار برای رفتار با کودک شما
 • آشنایی پرستار کودک با اصول تربیتی و روش‌های جدید آن
 • شخصی که وظیفه پرستاری از کودک شما را دارد باید صبور، مهربان، دلسوز و بانظم باشد
 • پرستار کودک باید قدرت تخیل بالایی برای همراهی با کودک داشته باشد

پیشنهاد مقاله: پرستاری از کودک در منزل

روش های خدمات در منزل

روش ارائه خدمات مراقبتی برای سالمندان باید به گونه‌ای باشد که باعث بهبود کیفیت زندگی و حفظ روحیه این افراد شود.

روش ارائه خدمات پرستاری برای بیماران

نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل برای بیماران با توجه به نوع بیماری و شرایط عمومی بیمار متفاوت است. نحوه ارائه خدمات نگهداری برای بیماران باید به گونه‌ای باشد که باعث جلب رشایت فرد بیمار و خانواده او شود. از جمله نکاتی که در مورد روش پرستاری در منزل برای بیماران باید در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • اطلاعات کافی پرستار برای انجام اقدامات لازم در صورت حملات بیماری
 • داشتن آمادگی جسمی و آرامش روحی برای پرستاری از بیماران با شرایط خاص
 • داشتن روحیه کمک کردن برای بهبود شرایط بیمار
 • کمک پرستار به حفظ روحیه بیمارانی که به بیماری‌های سختی مبتلا هستند و شادابی بیشتر آن‌ها

روش ارائه خدمات پرستاری برای سالمندان

افراد با ورود به دوران سالمندی، تغییرات زیادی را در زندگی خود احساس می‌کنند. این چالش‌ها آن‌ها را با شرایط روحی متفاوتی در طول عمرشان مواجه می‌کند. کاهش توانایی جسمی برای انجام کارهای روزمره، کاهش یا از دست دادن قدرت بینایی، شنوایی و حرکتی از جمله این تغییرات هستند. علاوه بر این بسیاری از خانواده‌ها نیز به خاطر مشغله‌های کار و زندگی‌شان، امکان مراقبت از پدر یا مادر خود را ندارند. از آن‌جایی که افراد سالمند تمایل بیشتری در ماندن در خانه خود دارند، برای مراقبت از ایشان بهتر است یک پرستار سالمند در منزل استخدام کنند.

روش ارائه خدمات مراقبتی برای سالمندان باید به گونه‌ای باشد که باعث بهبود کیفیت زندگی و حفظ روحیه این افراد شود. در واقع پرستار سالمند در منزل، باید روحیه‌ای بسیار قوی داشته باشد تا بتواند در برابر مقاومت‌های ذهنی سالمند در مورد چالش‌های دوران پیری از خود انعطاف نشان دهد. کج خلقی، بی‌قراری و پرخاشگری از جمله واکنش‌هایی هستند که سالمندان در برابر تغییرات سالمندی خود نشان می‌دهند.

پیشنهاد مقاله: خدمات پرستار همراه بیمار در بیمارستان و پرستار در منزل

جهت ارائه خدمات پرستاری از چه شرکتی استفاده کنیم؟

تا این‌جا در مورد نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل برای کودکان، بیماران و سالمندان صحبت کردیم. احتمالا این سوال برای شما به وجود آمده که برای دریافت خدمات پرستاری از چه شرکتی استفاده کنیم؟ این روزها موسسات و شرکت‌های مختلف با عناوین و نوع خدمات مختلف برای ارائه خدمات پرستاری در منزل تاسیس شده‌اند. اما چیزی که در مورد انتخاب شرکت خدمات پرستاری اهمیت دارد آگاهی از نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل این شرکت‌ها است. علاوه بر این آگاهی شما از اعتبار و سابقه این شرکت‌ها در انتخاب آن‌ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین مهم‌ترین ویژگی‌های یک شرکت خدمات پرستاری خوب را می‌توان این گونه بیان کرد:

 • اعتبار و سابقه ارائه خدمات پرستاری در منزل
 • میزان شناخت و رضایت مراجعین این موسسات از خدمات پرستاری آن‌ها
 • پشتیبانی شرکت از خدمات پرستاری ارائه شده و پاسخگویی به سوالات و نظرات مراجعین
 • فعالیت‌های تخصصی شرکت خدمات پرستاری برای ارتقای مهارت و تخصص پرستاران

چه پرستارانی مناسب ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند؟

پرستاری در منزل

نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل برای بیماران با توجه به نوع بیماری و شرایط عمومی بیمار متفاوت است.

وقتی به این که نیاز به استفاده از خدمات پرستاری دارید فکر می‌کنید احتمالا از خود می‌پرسید، چه پرستارانی مناسب ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند؟ افرادی که در مراکز خدمات پرستاری معتبر فعالیت می‌کنند، باید در دوره‌های تخصصی حوزه فعالیت خود شرکت کرده و عملکرد آن‌ها مورد ارزیابی قرا بگیرد. در واقع پرستارانی مناسب ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند که شرایط زیر را داشته باشند:

 • دوره‌های تخصصی مربوط به حوزه فعالیت خود را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند
 • تجربه کافی در نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل کسب کرده باشند

پیشنهاد مقاله: پرستاری که متناسب با نیاز خانواده باشد را چطور انتخاب کنیم؟

چرا ارائه خدمات پرستاری آسایش ایرانیان؟

مرکز ارائه خدمات پرستاری آسایش ایرانیان یکی از معتبرترین موسسات خدمات پرستاری در منزل برای کودکان، بیماران و سالمندان است. این مرکز حساسیت زیادی در گزینش، ارتقای مهارت و تجربه پرستاران خود دارد. برگزاری دوره‌های تخصصی و تکمیلی برای ارتقای سطح دانش و مهارت پرستاران و مورد سنجش قرار دادن آن‌ها از جمله برنامه‌های مرکز آسایش ایرانیان است. پایش مستمر مهارت‌ها و دانش پرسنل در این مرکز، آن را به بهترین مرکز خدمات پرستاری آسایش ایرانیان در منزل تهران تبدیل کرده است. برای اطلاع از شرایط و نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل آسایش ایرانیان و همچنین دریافت مشاوره تخصصی با کارشناسان ما تماس بگیرید.


سوالات متداول

چرا ارائه خدمات پرستاری آسایش ایرانیان؟

زیرا مرکز ارائه خدمات پرستاری آسایش ایرانیان یکی از معتبرترین موسسات خدمات پرستاری در منزل برای کودکان، بیماران و سالمندان است. این مرکز حساسیت زیادی در گزینش، ارتقای مهارت و تجربه پرستاران خود دارد.

چه پرستارانی مناسب ارائه خدمات پرستاری در منزل هستند؟

پرستارانی مناسب خدمات پرستاری در منزل  هستند که، دوره‌های تخصصی مربوط به حوزه فعالیت خود را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند، تجربه کافی در نحوه ارائه خدمات پرستاری در منزل کسب کرده باشند.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک شرکت خدمات پرستاری خوب چیست؟

اعتبار و سابقه ارائه خدمات پرستاری در منزل، میزان شناخت و رضایت مراجعین این موسسات از خدمات پرستاری آن‌ها، پشتیبانی شرکت از خدمات پرستاری ارائه شده و پاسخگویی به سوالات و نظرات مراجعین، فعالیت‌های تخصصی شرکت خدمات پرستاری برای ارتقای مهارت و تخصص پرستاران

روش ارائه خدمات پرستاری برای بیماران به چه صورت است؟

اطلاعات کافی پرستار برای انجام اقدامات لازم در صورت حملات بیماری، داشتن آمادگی جسمی و آرامش روحی برای پرستاری از بیماران با شرایط خاص، داشتن روحیه کمک کردن برای بهبود شرایط بیمار، کمک پرستار به حفظ روحیه بیمارانی که به بیماری‌های سختی مبتلا هستند و شادابی بیشتر آن‌ها

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی

One Comment

 1. اشرفی زاده سپتامبر 4, 2023 at 8:59 ق.ظ - Reply

  ممنونم بابت خدمات عالی و با کیفیت پرستاری موسسه شما در منزل.

ارسال دیدگاه