تاریخ انتشار: جولای 12th, 2021نویسنده: دسته بندی: مطالب عمومی
7 اشتباهی که بیشتر والدین در تربیت فرزندان خود مرتکب می شوند

برخی از اشتباهات رایج وجود دارد که والدین هنگام تربیت فرزندان Children Training  مرتکب می شوند. در این شرایط غالباً تلاش آنها برای تربیت فرزندانشان نتیجه معکوس دارد و منجر به اشتباهات بیشتر در قالب فریاد ، تهدید و غیره می شود.

تربیت صحیح کودک
بیاموزید که رایج ترین اشتباهات انضباطی کدامند و چگونه والدین می توانند آنها را برطرف کنند.شما به عنوان والدین نه تنها باید به رفتار فرزند خود توجه کنید ، بلکه باید بررسی کنید که چگونه با کودک خود رفتار می کنید.

بچه ها آنچه را پدر و مادر انجام می دهند نگاه می کنند و از آن تقلید می کنند. بنابراین ، اگر هنگام ناراحتی فریاد بزنید ، فرزند شما نیز یاد می گیرد که همین کار را انجام دهد. با این حال ، رفع اشتباهات والدین می تواند به شما در تربیت کودکی منظم و خوش رفتار کمک کند.

7 اشتباهی که بیشتر والدین در تربیت فرزندان خود مرتکب می شوند:

استفاده زیاد از کلمه “نه” یا “نکن”

مادران معمولاً با لحن منفی به بچه های خود دستورالعمل می دهند. درست است که لازم است گاهی به به ها نه بگویید . اما در صورت امکان از نه گفتن خودداری کنید.

چطور به بچه ها بگویید چه کاری انجام ندهند؟ به آنها بگویید در عوض چه کاری باید انجام دهند! استفاده زیاد از کلمه “نه” می تواند اهمیت و ارزش این کلمه را کاهش دهد.

اگر خیلی زیاد از “نه” استفاده کنید ، کودک شما شروع به دیدن جهان از دیدگاه منفی می کند و فکر می کند که برای رسیدن به خواسته های خود باید پرخاشگر باشد. تعادل درست در تعداد دفعاتی که به کودک خود «نه» و «بله» می گویید ، مهم است.

داشتن انتظارات زیاد و غیر معقول از کودک

مراقبت از کودک در جمع موقعیتی است که باعث می شود حتی بهترین والدین نیز در آن دچار چالش شوند . شما ممکن است انتظار داشته باشید که کودک شما آرام در رستوران بنشیند اما ممکن است کودک قادر به درک این موضوع نباشد.

روش درست تربیت کودک

به او مدام دستور ندهید که ساکت باشد. او نمی فهمد. اقدام بهتر این است که توضیح دهید چرا شما ساکت هستید و با لحن ملایم تری صحبت می کنید زیرا در رستوران هستید و افراد دیگر از صدای بلند و ایجاد شلوغی آشفته می شوند. این کار به زمان و حوصله نیاز دارد اما به کودک شما کمک می کند درک بهتری از نحوه رفتار در شرایط مختلف داشته باشد.

اعلام هشدارها با پیامدهای مبهم –

اگر از کودک خود خواسته اید که تماشای تلویزیون را متوقف کند و او این کار را انجام نمی دهد ، از هشدارهای مبهم مانند “من این بار خیلی جدی هستم” یا “اگر به حرفم گوش نکنی ، نتیجه آن را خواهی دید ” استفاده نکنید.

به صورت واضح عواقب واضح هر یک از رفتارهای نادرست او را بین کنید مانند “من یک هفته تلویزیون را از برق قطع می کنم” یا “یک ماه بدون شکلات در پیش خواهی داشت ” و غیره را بیان کنید.

با این حال ، محدودیت های مشخصی را تعیین کنید و قبل از اینکه به چنین هشدارهایی متوسل شود ، به کودک خود اطلاع دهید که دقیقاً انتظار دارید با لحنی مثبت چه کاری انجام دهد.

بی ثباتی در گذراندن زمانی در اتاق به عنوان تنبیه

گذراندن زمانی در اتاق به عنوان تنبیه جزو روش های اثبات شده ای برای کمک به کودک شما است که درک نماید چه رفتاری قابل قبول است و چه چیز دیگری مقبول نیست.

به یاد داشته باشید ، شما باید در این مرحله بسیار خاص پافشاری کنید. اطمینان حاصل کنید که کودک شما این وقت را به عنوان مجازات اشتباه تصور نمی کند.

کودک خود را تشویق کنید تا درباره رفتار خود فکر کند و اینکه چرا کاری که او انجام داده رفتاری نادرست و غیرقابل قبول است.

تربیت کارآمد کودک
درخواست منظم بودن تنها در هنگام خستگی-

والدین بر اساس میزان خستگی و ناامیدی خودشان تصمیم می گیرند که چه موقع بچه های خود را تنبیه کنند. مواقعی وجود دارد که به عنوان والدین خسته هستید و می خواهید ساعتی آرام داشته باشید اما بچه های شما تصمیم می گیرند که بهترین زمان برای دویدن در خانه دقیقا همان موقع است !

شما بر سر آنها فریاد می کشید و اصرار دارید که بنشینند و بی سر و صدا با اسباب بازی های خود بازی کنند. درس تربیتی که آنها از این رفتار شما یاد گرفتند چه بود؟

هیچ چیزی! سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و اگر مسئله ایمنی درمیان نیست ، به آنچه فرزند شما انجام می دهد توجه نکنید.
به هر حال آنها به مدتی زمان برای کشف و آزمایش در اطراف نیاز دارند. اگر شما نمی توانید سر و صدای زیادی را تحمل کنید ، توضیح دهید که خسته شده اید و به کمی آرامش نیاز دارید و آیا ممکن است که لطفاً بعداً با اسباب بازی های خود بازی کنند ؟

این کار نه تنها به شما آرامش و سکوت لازم را می دهد ، بلکه به بچه ها می آموزد که نسبت به شما و روحیه شما احترام بیشتری بگذارند.

عدم تناسب تنبیه با نوع رفتار اشتباه کودک –

این بزرگترین اشتباهاتی است که والدین مرتکب می شوند. آنها فکر می کنند هر روش تربیتی که در مورد یک کودک کار کند ، با همه کودکان کارساز خواهد بود.

شما باید کودک خود را به عنوان یک فرد خاص درک کنید. اگر یک کودک ذاتاً مسائل را درک می کند ، یک یادآوری کلامی برای رفتار مطلوب ممکن است کافی باشد .

اما اگر خواهر و برادر وی پرخاشگرتر باشند ، ممکن است برای انتقال پیام نیاز به سلب حق تلویزیون دیدن کودکان باشید.
با این حال ، اطمینان از این که هنگام انجام این کار با یک کودک خیلی سختگیر نیستید و با کودک دیگر هم نرم نیستید ، مهم است. این مجازات نه تنها باید با طبیعت فرزند شما متناسب باشد بلکه باید با سطح رفتارهای نادرست نیز مطابقت داشته باشد!

تربیت نادرست کودک
والدین آنگونه که از کودک انتظار دارند رفتار نمی کنند –

غالباً والدین به گونه ای رفتار می کنند که هرگز دوست ندارند فرزندانشان رفتار کنند. دفعه بعد که کاری مورد دلخواه شما انجام نشد ، فریاد نزنید و به کودک پرخاش نکنید .

اگر چنین کاری کردید ، مکث کرده و از رفتار خود عذرخواهی کنید تا کودک شما بداند که این یک اشتباه بوده است و شما از آن آگاه هستید.
کودکان ممکن است به صحبت های شما گوش ندهند اما قطعاً متوجه نحوه رفتار شما می شوند. بنابراین ، اگر فرزندتان رفتاری انجام می دهد ، به رفتار خود توجه کنید – ممکن است شما سهوا باعث رفتار نادرست وی شده باشید.

شرکت پرستاری آسایش ایرانیان با داشتن سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد به صورت شبانه روزی به همشهریان گرامی ارائه خدمت نماید.
کادر متخصص و آموزش دیده این مرکز در قالب پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستار بیمار با اندوختن تجارب ارزشمند در طی سال ها خدمت رسانی همواره آماده حضور در کنار شما عزیزان می باشد.
هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.
لطفا به این مقاله امتیار دهید.

 

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی