تاریخ انتشار: می 16th, 2022نویسنده: دسته بندی: سالمند
مزایای استخدام پرستار شبانه روزی سالمند

مزایای استخدام پرستار شبانه روزی سالمند: پرستار شبانه روزی سالمند فردی متخصص و باتجربه است که برای مراقبت و رسیدگی به نیازهای شخصی سالمند به صورت 24 ساعته در کنار سالمند حضور خواهد داشت.

زندگی پرمشغله، بعد مسافت، حضور فرزندان خردسالی که نیاز به مراقبت و توجه دارند مهم ترین عواملی هستند که سبب عدم امکان حضور موثر اعضای خانواده در کنار سالمند می شوند.

از سویی دیگر انتقال سالمند به سرای سالمندان و جدا کردن او از خانه ای که سرشار از خاطرات و احساس امنیت است، انتخاب نادرستی به نظر می رسد.

در این شرایط بهترین گزینه استخدام پرستار شبانه روزی سالمند از یک مرجع معتبر مانند مرکز پرستاری آسایش ایرانیان است.

در این مقاله به بررسی مزایای استخدام پرستار شبانه روزی سالمند و شرح وظایف او پرداخته ایم:

علائم نشان دهنده نیاز سالمند به دریافت مراقبت شبانه روزی

مشاهده علایم زیر در سالمند، نشان دهنده نیاز او به دریافت خدمات مراقبتی  در تمام ساعات شبانه روز است:

 • افزایش علائم کبودی که نشان دهنده زمین خوردن یا برخورد با وسایل است
 • شب ادراری یا ناتوانی در نگه داشتن ادرار یا مدفوع برای رسیدن به دستشویی
 • اتکای بیشتر به تجهیزات کمکی مانند عصا
 • پرسه زدن و سردرگمی در منزل یا  اماکنی دور از خانه
 • افزایش سردرگمی به دلیل پیشرفت زوال عقل
 • احساس انزوا یا ناتوانی در نگهداری از خود
 • نباز به کمک در هنگام نوشیدن یا غذا خوردن
 • سابقه بستری اخیر در  بیمارستان
 • کاهش چابکی و ناتوانی در تحرک به دلیل سکته مغزی یا بیماری های مزمن

براساس تحقیقات انجام شده  تقریباً 90٪ از سالمندان با افزایش سن تمایل به ادامه زندگی در منزل شخصی خود دارند و در این میان 82٪ ترجیح می دهند هنگام دریافت کمک های مراقبتی و پرستاری در خانه بمانند.

حضور یک پرستار سالمند شبانه روزی این نیاز را برآورده می کند و سبب آرامش سالمند و اطرافیان او خواهد شد.

وظایف پرستار شبانه روزی سالمند

پرستار سالمند شبانه روزی طیف وسیعی از نیازهای سالمند را پوشش می دهد که مهم ترین آنها شامل موارد زیر است:

 • مدیریت و نظارت ب مصرف داروها
 • مراقبت شخصی و نظافت
 • کمک به دستشویی رفتن و استحمام
 • رانندگی و کمک به حضور در قرار ملاقات ها
 • برنامه ریزی برای خرید و تهیه وعده های غذایی
 • انجام امور سیک منزل

وظایف پرستار شبانه روزی سالمند

مشارکت سالمند در امور مختلف

مرکز مراقبتی آسایش ایرنیان با اعزام پرستار شبانه روزی آموزش دیده و مجرب به منزل سالمندان به این قشر ارزشمند و خانواده آنها کمک می کند تا تعادل و آرامش را به زندگی خود بازگردانند.

دستمزد پرستار شبانه روزی سالمند

میزان هزینه دریافت خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل به صورت سالانه توسط شورای عالی بیمه و خدمات درمانی به مراکز خدمات مراقبتی ابلاغ میشود‌.

از سویی دیگر وضعیت جسمی یا روانی سالمند، وظایف مورد انتظار از  پرستار، ساعات حضور پرستار ( مقطعی یا شبانه روزی) و بسیاری از عوامل دیگر  بر میزان دستمزد پرستار تاثیرگذار است.

استخدام پرستار شبانه روزی نسبت به سایر خدمات پرستاری مستلزم پرداخت هزینه بیشتری است اما بی شک، پرداخت این هزینه در مقابل آسایش و امنیتی که حضور پرستار با خود به ارمغان می آورد، بسیار ناچیز و اقتصادی است.

پرستاری از سالمندان در طول شب

معمولا افراد سالمند چندین بار در طول شب از خواب بیدار می شوند که این مسئله ممکن است تحت تاثیر تغییر در ریتم ساعت شبانه روزی بدن آنها باشد.

براساس تحقیقات دانشمندان با افزایش سن، بخشی از مغز که چرخه های منظم روزانه بدن، از جمله چرخه خواب را کنترل می کند دچار اختلال می شود. این وضعیت ممکن است  مستقیماً ریتم ساعت شبانه روزی بدن سالمند را مختل کند و باعث بروز مشکلات خواب شود.

بیدار ماندن سالمند در طول شب ممکن است منجر به بروز مشکلات دیگری در سالمندان شود، به خصوص اگر سالمند دچار بیماری هایی مانند زوال عقل باشد.

اختلال خواب یکی از عوارض جسمی و روانی سالمند مبتلا به آلزایمر در طول شب باعث بروز سردرگمی و اختلال بیشتر خواب در روزها و شب های بعدی می شود.

هدف از حضور پرستار سالمند شبانه روزی، برخورداری سالمند از کمک های حرفه ای، تامین ایمنی و آرامش سالمندان در کل ساعات شبانه روز  به ویژه در طول ساعات شب است.

چرا مرکز آسایش ایرانیان

 • یافتن پرستار سالمندی که از دانش و تجربه کافی برای مراقبت از سالمندان برخوردار باشد و بتوان با اطمینان این مسئولیت را به او واگذار کرد، امری نسبتا دشوار است.
 • در شرایطی که برای استخدام سالمند به صورت شخصی اقدام شود ممکن است در سوابق و مهارت های پرستار ابهاماتی وجود داشته باشد و مدارک مستند و دقیقی از صلاحیت های فرد در دسترس نخواهد بود.
 • اما در صورت استخدام پرستار سالمند از مراکز مراقبت و پرستاری مجاز احتمال بروز بسیاری از مشکلات فوق عملا به صفر خواهد رسید.
 • کادر پرستاران مرکز آسایش ایرانیان از گزینش های مختلفی عبور کرده اند و پس از اثبات صلاحیت های علمی و عملی مختلف موفق به استخدام دراین مرکز شده اند.
 • الزام برای ارائه گواهی عدم اعتیاد، گواهی عدم سو سابقه، گواهی های تحصیلی و سوابق کاری تنها گوشه ای از مدارک مورد نیاز برای استخدام پرستار در این مرکز است.
 • بانک اطلاعاتی مرکز آسایش ایرانیان لیست جامعی از پرستاران و مراقبان سالمند، کودک و بیمار را در اختیار دارد که برای یافتن پرستار مناسب و همسو با نیازهای طراحی شده است.
 • کلیه خدمات در مرکز پرستاری آسایش ایرانیان به صورت 24 ساعته عرضه می شود و همکاران ما در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به نیازهای مشتریان گرامی هستند.
 • مسئولان این مرکز با برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت، به صورت مداوم نسبت به بروزرسانی اطلاعات پرستاران اقدام می کنند.
 • پس از عقد قرارداد و اعزام پرستار بخش نظارت و بازرسی این مرکز به صورت مداوم بر فعالیت های پرستاران نظارت خواهد کرد و در صورت بروز مشکلات احتمالی سریعا نیست به رفع مشکل اقدام می کند.
 • ارائه اطلاعات دقیق از وضعیت جسمی و روانی سالمند، سبب تسهیل و سرعت بخشیدن به فعالیت مشاوران مرکز برای انتخاب و اعزام مناسب ترین نیروهای پرستاری است.

با توجه به افزایش جمعیت سالمندان در سرتاسر جهان، کشورما نیز این قاعد مستثنی نبوده و تعداد عزیزان سالمند در طی سال های آتی سیر صعودی خواهد داشت. از این رو لازم است که زیر ساخت های لازم برای ارائه خدمات بهداشتی ودرمانی شایسته این قشر ارزشمند آماده شود.

مرکز پرستاری آسایش ایرانیان با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه درخشان در عرصه خدمات مراقبت و پرستاری از سالمند، کودک و بیمار در منزلبه صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمت به همشهریان گرامی است.

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی

One Comment

 1. EddieUnops فوریه 6, 2024 at 4:45 ق.ظ - Reply

  Admin This idea is well-timed, appreciate the link: https://xn--krakn4-sh8b.com
  Kraken сервис официальный – адрес на площадку в теневом интернете. Добро пожаловать на ведущем ресурсе русского подпольного интернета. Кракен https://xn--krken7-xc8b.com платформа позволит вам покупать позиции, которые были недоступны после закрытия Гидры. Перейдите на Kraken и наслаждайтесь старыми добрыми шопами на новом единственном фаворите среди даркнет ресурсов. Наш ресурс поддерживает самое быстрое и анонимное соединение, что позволяет пользователям, ощущать безопасность, за сохраность своих личных данных.
  -= кракен сайт krakenweb site: https://xn--krakn-q51b.com =-
  -= kraken актуальное: https://kraken31at.com =-
  -= зеркало кракен krakenweb pw: https://kraken7n.com =-
  DJ477622

  [url=https://xn--v11-7ua.com]kraken ссылка зеркало официальный сайт [/url]
  [url=https://xn--raken-n5a.com]зеркало kraken kraken tor site [/url]
  [url=https://xn--v14-7ua.com]kraken сайт зеркала [/url]

ارسال دیدگاه