1. صفحه اصلی
  2. chevron_left
  3. پرستار بیمار

پرستار بیمار

پرستار بیمار: بیماران و سالمندان در بستر که در منزل نگهداری می شوند نیازمند مراقبت های خاصی هستند . مراقبت هایی که علاوه بر تامین نیازهای جسمی و پشتیبانی از ناتوانی آن ها ، نیازهای عاطفی و روحی آنها را نیز برآورده نماید.

سالمند یا بیمار در بستر نیاز به خدمات پرستاری دارد که باید حتما توسط  پرستار بیمار انجام شود ( مانند تعبیه سوند ، سرم تراپی ، تزریقات و ….)

به این نکته توجه کنید که در مرکز آسایش ایرانیان این موارد توسط کارشناس پرستاری انجام میگردد و نه کمک پرستار .

پرستار بیمار

خدمات پرستار بیمار

گاهی ممکن است پزشک تشخیص دهد که ادامه روند درمان بیمار یا سالمند در منزل بهتر از بیمارستان انجام خواهد شد.

در این شرایط حضور یک پرستار بیمار باتجربه و آموزش دیده که مراقبت از بیمار را اولویت اصلی خویش قرار دهد گام مهمی در پیشرفت روند درمان سالمند و بیمار در منزل خواهد بود.

برنامه مراقبت از بیمار در منزل  براساس وضعیت بیمار  و میزان نیاز و وابستگی بیمار به پرستار بیمار  تنظیم می گردد.

برنامه مراقبت از بیمار در مرکز پرستاری آسایش ایرانیان، سطوح مختلف مراقبت از بیمار را پوشش می دهد. این برنامه های مراقبتی از مراقبت های اولیه توسط مراقبان در منزل ، فیزیوتراپیست ها؛ تا مراقبت های ویژه توسط تیم پزشکان و پرستاران را شامل می شود  تا همه نیازهایی را که بیمار در منزل خود با آنها روبرو می شود را برطرف نمایند .

این مرکز با استفاده از پرستاران حرفه ای و آموزش دیده در تمام مراحل درمان تا  برنامه نظارت و توانبخشی مستمر انواع بیماران در کنار بیمار و خانواده او حضور خواهند داشت .

برنامه های پرستاری از سالمند یا فرد بیمار برای هر خانواده و هر بیمار منحصر به فرد است. مراقبت از بیمار در منزل به فرد بیمار اجازه می دهد تا به راحتی در یک محیط آشنا از زندگی سالم برخوردار شوند و مراحل درمان را بگذرانند . همچنین محدود کردن تماس بیمار با عفونت های بیمارستانی گامی بلند در بهبود شرایط بیمار است .

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص پرستار بیمار با کارشناسان مرکز پرستاری آسایش ایرانیان تماس حاصل فرمایید

پرستار بیمار در منزل

وظایف پرستار بیمار

با توجه به ماهیت مسئولیت پرستار بیمار در منزل، آنها اغلب بر نیازهای بهداشتی بیماران خود نظارت می کنند تا اطمینان حاصل کنند که بیمار از دستورات پزشکان به درستی پیروی نموده است. به همین ترتیب، وظایف مختلفی که یک پرستار بیمار در منزل می تواند انجام دهد وجود دارد، از جمله:

اجرای دستورات پزشک و استفاده از داروهای با نسخه و  داروهای بدون نسخه

گرفتن علائم حیاتی بیمار و ثبت آنها.

جمع آوری نمونه ها برای آزمایش.

آموزش به بیمار در مورد تغذیه مناسب.

کمک به بیمار در تهیه وعده های غذایی.

کمک به بیمار برای مراجعه به پزشک ، خرید و سایر نیاز های

وقت گذرانی با بیمار برای انجام فعالیت های مختلف از جمله رفتن به پارک، کتاب خواندن ، صحبت کردن یا بازی کردن.

کمک به بیمار در انجام تمرینات ورزشی و فیزیوتراپی

مراقبت های شخصی اولیه، مانند استحمام ، لباس پوشیدن و نظافت

انجام وظایف خانه داری سبک

تعویض پانسمان و استریل و نظارت بر ترمیم زخم.

کمک به بیمار در خارج از رختخواب و / یا انتقال به داخل رخت خواب از صندلی چرخدار.

شستن لباس های بیمار یا تعویض پوشک و ملحفه

ثبت و یاد آوری دقیق دفعات مراجعه پزشک به منزل  یا مراجعه بیمار به مطب  و اینکه چه خدماتی در هنگام ویزیت انجام شده است.

انواع پرستار بیمار

خدماتی که مرکز مراقبتی- پرستاری آسایش ایرانیان به سالمندان عزیز ارائه می شود با توجه به میزان توانمندی بیماران و نیاز آنان در سطوح مختلف طبقه بندی می شود. خدمات به وسیله سه گروه از نیروهای مجرب تحت عناوین، مراقبین با تجربه، بهیاران با سابقه و پرستاران حرفه ای ارائه می شود.

پرستار بیمار در خانه

روش انتخاب پرستار بیمار در مرکز پرستاری آسایش ایرانیان

مراقبان حرفه ای این مرکز براساس استاندارد های خاصی انتخاب و گزینش می شوند . این افراد  تحت مصاحبه های دقیق قرار گرفته و پیشینه و تجارب آنها مورد بررسی قرار می گیرد .

پرستاران این مرکز با ارائه مدارک کامل هویتی ، مدرک عدم سو پیشینه  و آزمایش عدم اعتیاد مورد ارزیابی قرار می گیرند.

از آنجایی که امنیت و آرامش بیماران و خانواده های گرامی اولویت این  مرکز می باشد همواره در انتخاب و اعزام پرستار بیمار ، پرستارسالمند و پرستار کودک نهایت دقت و حساسیت انجام می شود تا پرستار اعزام شده متناسب با درخواست  خانواده های گرامی باشد .

خدمات شاخص پرستار بیمار در منزل

پرستاری از بیمار سکته مغزی

بیمار سکته مغزی نیاز به مراقبت اصولی و صحیح توسط پرستار بیمار دارد تا بتواند توانایی های از دست رفته خود را با کمک توانبخشی بازیابد و مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل نقش بسزایی در بهبود وضعیت و تسریع درمان بیمار دارد. سکته مغزی ممکن است عوارض متعددی در فرد بجای بگذارد اما باید بدانیم که این عوارض به مرور بهتر خواهد شد و فرد توانایی های خود را به دست خواهد آورد البته به شرط آنکه توانبخشی و مراقبت از بیمار سکته مغزی بصورت مداوم ادامه پیدا کند و مراقبت از او به شکل صحیح و درست توسط یک پرستار بیمار متخصص انجام شود

پرستاری از بیماران مبتلا به آلزایمر

آلزایمر یکی از بیماری های شایع در دوران سالمندی است که برخی از سالمندان به آن دچار می شوند و نیاز به مراقبت های خاص توسط پرستاری دارد که درک کامل و شناخت خوبی از این بیماری داشته باشد به دلیل اینکه متاسفانه بیماری آلزایمر درمان قطعی ندارد لذا نگهداری از بیمار آلزایمر در منزل موجب می شود که از پیشرفت بیماری جلوگیری شود.

مراقبت توسط پرستار بیمار آلزایمری در منزل می بایست بصورت 24 ساعته و شبانه روزی باشد چرا که ممکن است سالمند آلزایمری بخواهد در طول شب از خانه بیرون رود و اگر این اتفاق بیافتد خود موجب بروز مشکلات دیگری خواهد بود

پرستاری از بیماران پارکینسون در منزل

در پرستاری از بیمار پارکینسون باید همواره صبوری و حوصله داشت و توجه داشته باشید که فرد نمی تواند به سرعت کارهای خود را انجام دهد حتی در خوردن غذا ممکن است زمان طولانی صرف شود ، هنگام صحبت کردن آنها با حوصله به حرف هایشان گوش دهید هرچند بطور نا مفهوم باشد و یا برای ادای یک جمله زمان زیادی وقت صرف شود ، پرستار بیماران مبتلا به پارکینسون باید سعی کنند بیمارشان دچار افسردگی نشود و برای او محیط شادی ایجاد نمایند و فعالیت هایی را انجام دهند که بیمار به آنها میل و علاقه دارد .

پرستار سالمند در منزل

پرستاری از بیماران مبتلا به MS

پرستار بیمار ام اس به خوبی به این مساله آگاه است که در نگهداری از بیمار ام اس در منزل باید توجه نمود دمای منزل گرم نباشد چراکه گرما برای این عزیزان مضر است و همچنین استرس برای فرد بوجود نیاید زیرا باعث تشدید اختلالات فرد میشود .

و برای پیشگیری از این استرس ها یک روش این است که استقلال بیمار حفظ شود یعنی در کارهایی که قادر به انجام آنهاست مراقب دخالت نمی کند و می گذارد خودش آنها را انجام دهد در مراقبت از بیمار ام اس در منزل باید به خواب و استراحت بیمار توجه کرد و سعی شود ساعات معین در روز اختصاص به این امر داده شود .

پرستاری از بیماران CCU و ICU

انجام کلیه خدمات پرستاری مورد نیاز مانند : کنترل علائم حیاتی ، مانیتورینگ ، ساکشن ، تغییر وضعیت بیمار ، ماساژ اندام های تحت فشار ، گاواژ ، تزریقات ، سرم تراپی ، تعبیه سوند و …. توسط کارشناس پرستار بیمار ویژه آی سی یو یا سی سی یو در منزل انجام می گیرد . شما می توانید با کارشناس پرستاری مستقر در مرکز پرستاری آسایش ایرانیان تماس بگیرید و جهت بستری بیمار در منزل از ایشان راهنمایی و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

فهرست
Call Now Button