خدمات نگهداری از بیمار

در بحث پرستاری بیمار، مراقبت دلسوزانه و حرفه‌ای، اهمیت زیادی دارد؛ چراکه مراقبت و نگهداری از بیماران؛ از پرچالش‌ترین و پردغدغه‌ترین مسائل در خانواده‌ها، محسوب می‌شود.  بنابراین، انتخاب یک تیم پرستاری مجرب و قابل اعتماد برای پرستاری بیمار در منزل؛ بسیار مهم است.

شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ تیمی از پرستاران آموزش دیده، مجرب و دارای مجوز را جهت ارائه باکیفیت خدمات پرستاری بیمار در منزل؛ گرداگرد هم آورده است.

خدمات پرستاری شبانه‌روزی از بیمار، با هدف رفع نیازمندی، بهبود وضعیت و سلامت بیمار و البته تمرکز بر رضایت بیمار و خانواده؛ از مهمترین مواردی است که همیشه مد نظر شرکت پرستاری آسایش ایرانیان بوده است.

به‌علاوه؛ پرستاران ما افرادی قابل اعتماد و دلسوز هستند و نیازهای عاطفی و فیزیکی بیماران را درک نموده؛ و برای رفع آنها با تمام وجود، باصبر و حوصله تلاش می کنند.

پرستار بیمار در خانه

وظایف پرستار در مراقبت از بیمار

پرستار بیمار در منزل، به عنوان شخصی که مراقبت و نگهداری از بیمار در خانه او را بر عهده دارد، یک سری وظایف دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • ارزیابی و بررسی وضعیت بیمار: پرستار بیمار باید به‌طور متناوب و دوره‌ای وضعیت سلامت بیمار را چک کند تا وضعیت بهبودی وی را رصد نماید و اگر مشکلی پیش بیاید بتواند زود متوجه شده و اقدام نماید.

پرستار بیمار

 • دادن داروها: پرستار بیمار؛ باید داروها را به‌صورت دقیق و به‌موقع به بیمار بدهد و از درستی تجویز پزشک معالج؛ اطمینان حاصل کند.
 • تعویض پانسمان: اگر بیمار دارای زخم و پانسمان است، پرستار باید پانسمان‌های بیمار را تعویض کند.
 • انجام فیزیوتراپی در منزل: پرستار، می‌تواند فیزیوتراپی‌های لازم را در منزل برای بیمار انجام دهد.
 • مراقبت و نگهداری از بیمار: پرستار بیمار ؛ باید به نظافت بدنی بیمار، تغذیه، تعویض لباس و همچنین تنظیم وضعیت خواب و استراحت او توجه ویژه‌ای داشته باشد.

به این نکته توجه کنید که در مرکز پرستاری آسایش ایرانیان، این موارد توسط کارشناس پرستاری انجام میگردد و نه کمک پرستار.

پرستار بیمار در منزل

در برخی بیماری‌ها، نیاز به پرستار  بیمار در منزل؛ میتواند بسیار حیاتی و کمک کننده باشد

گاهی اوقات افراد دارای بیماری‌های خاص نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه دارند. در زیر نام برخی از این بیماری‌ها آورده شده است:

 • بیماری های قلبی: بیماری های قلبی مانند نارسایی قلبی، بیماری عروق کرونر و آریتمی قلبی می توانند نیاز به پرستار، داشته باشند.
 • بیماری های تنفسی: بیماری هایی مانند آسم، بیماری مزمن انسدادی ریه و بیماری هایی که نیاز به تنفس مصنوعی دارند.
 • بیماری های دیابتی: بیماری های دیابتی مانند دیابت نوع 1 و 2 ممکن است به مراقبت ویژه نیاز داشته باشند.

پرستار بیمار در خانه

 • بیماری‌های مغز و اعصاب: بیماری هایی مانند آلزایمر، پارکینسون و صرع نیاز به پرستار بیمار در منزل، دارند.
 • بیماری های کم خونی: بیماری هایی مانند آنمی و هموفیلیا ممکن است به پرستار در منزل نیاز داشته باشند.
 • سکته مغزی: متأسفانه برخی از بیمارانی که دچار سکته مغزی شده‌اند برخی از توانایی‌های خود را از دست داده‌اندو نیاز به خدمات توانبخشی دارند
 • افراد مبتلا به آلزایمر: این بیماران در معرض خطرهای جدی هستند و نیاز به خدمات مراقبت از بیمار در منزل دارند.
 • بیماری پارکینسون: از آنجا که این افراد نمی‌توانند کارهای خود را به‌درستی و با سرعت انجام دهند پرستار، می‌بایست صبر و حوصله لازم را داشته باشد.
 • افراد دارای ام اس: در پرستاری از این افراد، نیاز به افراد باتجربه و آگاه به این نوع بیماری است تا هم محیط مناسب در اختیار این عزیزان قرارداده شود و هم استقلال آنها در کارها حفظ شود.
 • بیماری های مغز و اعصاب: بیماری هایی مانند آلزایمر، پارکینسون و صرع نیاز به خدمات نگهداری از بیمار در منزل دارند.

 

خدمات شبانه‌روزی پرستار بیمار

موسسه خدمات پرستاری آسایش ایرانیان جهت رفاه حال شما و عزیزانتان، خدمات پرستاری از بیمار را به‌صورت شبانه‌روزی؛ برای بیمارانی که نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه دارند؛ارائه می‌کند. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان خبره ما، تماس بگیرید.

سوالات متداول

قیمت پرستار بیمار در منزل چگونه محاسبه میشود؟

قیمت و دستمزد پرستار بیمار در منزل بر اساس میزان تحصیلات، تجربه، تخصص، شرح وظایف و همچنین نحوه عقد قرارداد بصورت روزانه، شبانه‌روزی؛ متفاوت می‌باشد.به‌علاوه، نوع بیماری و وضعیت جسمانی فرد نیز بسیار مهم است و به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده قیمت و دستمزد پرستار بیمار در منزل است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه پرستار در منزل با مشاوران حرفه‌ای شرکت پرستاری آسایش ایرانیان تماس بگیرید. با توجه به شرایط، نیازمندی‌ها و بودجه مد نظر شما، بهترین پرستاران را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

آیا بیمار آلزایمری نیاز به پرستاری شبانه‌روزی دارد؟

مراقبت از بیماران آلزایمری در منزل از اهمیت بسیاری برخوردار است. این بیماری اغلب با عوارضی همچون فراموشی، تشویش، تغییرات در رفتار و دیگر مشکلات مغزی همراه هستند که این موارد، اثرات منفی بر کیفیت زندگی فرد و خانواده دارد. برای مراقبت از بیماران آلزایمری در منزل، بهترین راهکار این است که یک پرستار با تجربه و مجرب را به عنوان مراقب انتخاب کنید.

مراقبت توسط پرستار بیمار آلزایمری در منزل، باید به صورت 24 ساعته و شبانه روزی باشد تا بیمار در هر لحظه، تحت مراقبت قرار گیرد. به دلیل مشکلاتی همچون فراموشی و تشویش، ممکن است سالمند آلزایمری بخواهد در طول شب از خانه بیرون رود که می‌تواند خطرناک باشد و باعث بروز مشکلات جدی برای بیمار شود. بنابراین، پرستار باید همواره؛ بیمار را تحت کنترل داشته باشد.

فهرست
Call Now Button