تاریخ انتشار: جولای 19th, 2023نویسنده: دسته بندی: سالمند
نحوه نگهداری از افراد پیر و سالمند

با توجه به این که جمعیت سالمندان در کشور رو به افزایش است، هر فردی باید با روش پرستاری از سالمند آشنایی داشته باشد. برای این که بتوانید از یک سالمند مراقبت کنید، باید مهارت و اطلاعات زیادی داشته باشید. چرا که هر گونه اشتباه در زمینه مراقبت از سالمند می‌تواند سبب رسیدن آسیب‌های جدی به این فرد شود. همان طور که همه ما می‌دانیم، افراد زمانی که به سن پیری می‌رسند، حساس‌تر از قبل می‌شوند. هر حرکت کوچک می‌تواند آن‌ها را ناراحت کند و هر گونه بی توجهی می‌تواند سبب رنجش خاطر آن‌ها شود. پس مراقبت از سالمند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است. شما عزیزان می‌توانید از مجموعه‌های پرستاری معتبری مثل آسایش ایرانیان برای نگهداری از سالمند کمک بگیرید. پرستاران این مجموعه به خوبی به وظایف خود عمل می‌کنند. در این صورت سالمند دوران پیری را با خاطری آسوده پشت سر خواهد گذاشت. در ادامه در مورد چگونگی مراقبت از سالمند صحبت خواهیم کرد.

نگهداری از سالمند در منزل

نگهداری از سالمند در منزل

مزایای استفاده از خدمات نگهداری از سالمند

خیلی از افراد نگران سلامت روح و جسم سالمندان خود هستند. برای این که بتوان از سالمند در منزل نگهداری کرد، باید با روش پرستاری از سالمند آشنا بود. فواید زیادی وجود دارند که با این کار متوجه سالمند می‌شوند. آشفتگی خاطر سالمند با نگهداری از سالمند در منزل از بین خواهد رفت. چرا که سالمند با محیط خانه خو گرفته است و برایش سخت است که از این محیط دل بکند‌. در ضمن، این فرد نیاز به ارتباط با فرزندان و اطرافیان خود دارد. حال اگر از آن‌ها دور بشود، ممکن است این نیاز سالمند برطرف نشود. شما می‌توانید با آموزش مراقبت از سالمند در منزل گامی نوین در زمینه بهبود روحیه و البته بهبود شرایط جسمی این سالمند بردارید. در کنار آن قادر خواهید بود که مراقبت‌های ویژه و اصل را با هزینه‌ای مناسب در اختیار سالمند قرار دهید. فرقی ندارد که پرستار استخدام کنید یا خودتان نگهدار سالمند باشید. در هر صورت لازم است که نحوه مراقبت از افراد پیر را بدانید.

همچنین بخوانید: قیمت پرستار سالمند در منزل

وظایف نگهداری از سالمند چیست؟

وظایف نگهداری از سالمند

هزینه‌‌‌های مراقبت از سالمند

خیلی از افرادی که با روش پرستاری از سالمند آشنایی کامل ندارند، ممکن است ندانند که یک پرستار چه وظایفی دارد. خدماتی که برای پرستاری از سالمند در منزل در نظر گرفته شده‌اند، طیف وسیعی دارند. یک پرستار علاوه بر این که باید با سالمند دلبند شما همدم و هم صحبت باشد، باید محیطی آرامش بخش را برای نگهداری از این فرد هم کند. این پرستار باید همواره حواسش به امور مراقبتی از سالمند باشد. یعنی تعویض باند و پانسمان را سر موقع انجام دهد و به رژیم غذایی سالمند توجه کافی داشته باشد.

معمولا افرادی که به کهولت سن رسیده‌اند، از نظر جسمانی ضعیف هستند. این افراد به راحتی قادر به پخت و پز یا نظافت نخواهند بود. پس یکی دیگر از وظایفی که پرستار سالمند دارد این است که برای او غذا آماده کنند و لباس‌های او را تمیز نگه دارد. نظافت محیط منزل نیز در زمره وظایف این فرد است. به همین دلیل باید افرادی را به عنوان پرستار خوب استخدام کنید که اول از همه نحوه مراقبت از افراد پیر در هر زمینه‌ای را یاد گرفته باشد.

همچنین بخوانید: بهترین پرستار سالمند شرق تهران

مزایای استفاده از خدمات نگهداری از سالمند

نگهداری از سالمند از چند جنبه مختلف می‌تواند مهم باشد و مزایای زیادی را به همراه بیاورد. اول این که زمانی که سالمند بداند کسی هست که به او توجه می‌کند و از او مراقبت می‌کند، قطعا زندگی راحت‌تری را تجربه خواهد کرد و این فرد ساعت‌ها با همدم خود در ارتباط است و روحیات شاد خود را باز می‌یابد. از جنبه دیگر، سالمند می‌تواند زندگی باکیفیت‌تری داشته باشد. شاید به دلیل مشغله‌های فکری که افراد خانواده دارند، ناتوان به خوبی از سالمند مراقبت کرد. اما زمانی که وظایف نگهداری از سالمند به یک پرستار محول می‌شود، اولویت این فرد مراقبت از سالمند است. پس غذا را سر وقت به او می‌دهد، داروهای سالمند را در تایم مشخص شده به او می‌دهد و به تمامی حرکات سالمند حواسش هست. با انتخاب یک پرستار ماهر و باتجربه می‌توانید تا حدودی نگرانی از بابت نگهداری از سالمند را از خود دور کنید.

همچنین بخوانید: نکات مهم برای مراقبت از سالمند پارکینسونی

هزینه‌‌‌های مراقبت از سالمند

تمامی پرستاران مراقبت از سالمند دوره‌های آموزش مراقبت از سالمند را گذرانده‌اند. به همین دلیل از مهارت کافی در انجام وظایف خود برخوردار هستند. یکی از عوامل مهم به هنگام دریافت خدمات مراقبت از سالمند، قیمت است. به هر میزان که مهارت و تجربه پرستار افزایش پیدا کند، قیمت نیز بیشتر خواهد شد. عوامل دیگری مثل تعداد ساعات کاری که پرستار در کنار سالمند است، میزان وخامت اوضاع جسم و روح سالمند و خدماتی که سالمند دریافت می‌کند، از عواملی هستند که در برآورد قیمت‌ها تاثیر می‌گذارند.

این که شما از کدام روش پرستاری از سالمند استفاده می‌کنید نیز بی تاثیر نیست. برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید پرستار را به صورت نیمه وقت یا ساعتی استخدام کنید. راهکار دیگر در این زمینه این است که به مجموعه‌های معتبری مثل مرکز پرستاری آسایش ایرانیان مراجعه کنید. در این صورت نه تنها خیالتان از بابت میزان هزینه‌ها راحت خواهد بود بلکه نگرانی از بابت نگهداری از سالمند و مراقبت از او نیز نخواهید داشت.

سوالات متداول

نگهداری از سالمند در منزل چگونه است؟

خیلی از افراد نگران سلامت روح و جسم سالمندان خود هستند. به منظور اینکه بتوان از سالمند در منزل نگهداری و مراقبت کرد، باید با روش پرستاری از سالمند آشنا بود. فواید زیادی وجود دارند که با این کار متوجه سالمند می‌شوند. آشفتگی خاطر سالمند با نگهداری از سالمند در منزل از بین خواهد رفت. چرا که سالمند با محیط خانه خو گرفته است و برایش سخت است که از این محیط دل بکند‌.

وظایف نگهداری از سالمند چگونه است؟

خیلی از افرادی که با راه‌های پرستاری از سالمند آشنایی کامل ندارند، ممکن است ندانند که یک پرستار چه وظایفی دارد. خدماتی که برای پرستاری از سالمند در منزل در نظر گرفته شده‌اند، طیف وسیعی دارند. یک پرستار علاوه بر این که باید با سالمند دلبند شما همدم و هم صحبت باشد، باید محیطی آرامش بخش را برای نگهداری از این فرد هم کند.

هزینه‌‌‌های مراقبت از سالمند چقدر است؟

تمام پرستاران مراقبت از سالمند دوره‌های آموزش مراقبت از سالمند را گذرانده‌اند. به همین دلیل از مهارت کافی در انجام وظایف خود برخوردار هستند. یکی از عوامل مهم به هنگام دریافت خدمات مراقبت از سالمند، قیمت است. به هر میزان که مهارت و تجربه پرستار افزایش پیدا کند، قیمت نیز بیشتر خواهد شد.

چرا آسایش ایرانیان را انتخاب کنیم؟

شرکت اعتماد آسایش ایرانیان با ارائه خدمات و مراقبت از سالمند، بیمار و کودک در منزل  با هدف ارتقا سطح بهداشتی، رفاهی و سلامتی شهروندان عزیز فعالیت می کند. این شرکت، دسترسی به خدمات خود را مطابق با انتظارات شما، به صورت شبانه روزی، روزانه و شبانه فراهم نموده است.

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی

One Comment

  1. صالح سپتامبر 2, 2023 at 11:25 ق.ظ - Reply

    پرستار آموزشی هم دارید؟ کسی که مدتی روش های نگهداری رو به خانواده یاد بده؟

ارسال دیدگاه