تاریخ انتشار: جولای 18th, 2023نویسنده: دسته بندی: سالمند
محاسبه قیمت پرستار سالمند در منزل

یکی از مهم ترین مولفه در خدمات پرستاری بحث قیمت و تعرفه پرستاران است، در این مقاله از آسایش ایرانیان، قیمت خدمات پرستاری در منزل تهران و کرج را مورد بررسی قرار می دهیم.

با توجه به افزایش جمعیت سالمندان  کشور، توجه به کیفیت زندگی این افراد اهمیت ویژه ای دارد، بسیاری از خانواده های امروزی و به ویژه در شهرهای بزرگ مانند  تهران و کرج، مشغله های زیادی دارند و بیشتر زمان خود را در بیرون از منزل طی می کنند، از طرفی نیز سالمندان تمایل به استقلال و عزت نفس بالاتر دارند.

مراکز خدمات پرستاری متعددی در کشور به ارائه خدمات به این قشر از جامعه می پردازد، از جمله دغدغه های خانواده ها قیمت پرستار سالمند در منزل است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

هزینه نگهداری از سالمند درمنزل

تعرفه نگهداری از سالمند به صورت سالیانه ازشورای عالی بیمه و خدمات درمانی به مراکز خدمات پرستاری اعلام می گردد، هزینه پرستار سالمند سال 1402 نیز اعلام گشته است، البته باید توجه داشت این تعرفه ها مبالغ پایه است و در واقع قیمت نهایی بسته به شرایط و عوامل مختلف تعیین می گردد.

عوامل مختلفی در تعیین قیمت پرستار سالمند در منزل دخیل است که از این جمله می توان به شرایط سالمندان، نوع خدمات پرستاری سالمندان در منزل، محل زندگی سالمندان و غیره اشاره کرد، توجه داشته باشید که جهت پیشگیری از اختلافات و مشکلات ثانویه در زمینه شرایط کاری، حتما در ابتدا به صورت دقیق حیطه وظایف پرستار را تعریف نمایید.

شرایط سالمندان

قیمت پرستار سالمند در منزل

شرایط نگهداری سالمندان

شرایط سالمند نقش مهمی در تعیین هزینه پرستار سالمند سال 1402 دارد، شرایط روحی و جسمی سالمندان با هم متفاوت است، برخی از افراد از نظر سلامتی مشکلی ندارند و تنها نیازمند همدم هستند، در این شرایط تعرفه نگهداری از سالمند کاهش می یابد، از طرف دیگر برخی از سالمندان دارای بیماری های جسمی و یا روحی هستند که نیازمند دریافت خدمات پرستاری تخصصی تر می باشند.

اگر سالمند قادر به حرکت نباشد و یا نیازمند دریافت کمک برای جا به جایی و حرکت باشد، تعرفه نگهداری از سالمند نیز افزایش می یابد.

سالمندان بیمار نیز بسته به نوع بیماری و محدودیت هایی که دارند نیازمند دریافت خدمات پرستاری و مراقبتی متفاوتی هستند، برای مثال برای بیماران آلزایمر و یا بیماران روحی و روانی، نیازمند حضور پرستار متخصص و آشنا به روانشناسی سالمندان است تا بتواند به بهترین شکل به آن ها کمک رسانی کند.

همچنین بخوانید: بهترین پرستار سالمند شرق تهران

خدمات پرستاری سالمندان در منزل

نوع خدمات پرستاری از سالمندان نیز یکی دیگر از پارامترهای تاثیرگذار در قیمت پرستار سالمند در منزل است، در ابتدای استخدام پرستار می بایست به طور دقیق حیطه وظایف و نوع خدمات پرستاری مشخص گردد.

برخی از سالمندان قادر به انجام کارهای شخصی خود نیستند، از این رو در زمینه خدمات بهداشتی نیز نیازمند کمک هستند، برای مثال حقوق نگهداری از سالمند پوشکی بیشتر از سالمندان مستقل است.

اگر در شرح وظایف پرستار، کارهای منزل مانند آشپزی، نظافت، خرید و غیره نیز قرار داده شود، در هزینه نهایی موثر خواهد بود، در این زمینه بسته به نوع وظایف و حجم کارهای مشخص شده تعرفه نگهداری از سالمند مشخص می گردد.

از طرف دیگر در برخی از خانواده ها، علاوه بر سالمندان افراد دیگری مانند کودک یا بیمار نیز حضور دارد که نیازمند دریافت خدمات می باشد، این نوع خدمات نیز به مجموع قیمت پرستار سالمند در منزل اضافه خواهد شد.

قیمت پرستار سالمند شبانه روزی

قیمت پرستار سالمند شبانه روزی

عوامل تاثیر گذار در قیمت پرستار سالمند شبانه روزی

مدت زمان دریافت خدمات پرستاری نیز از دیگر پارامترهای دخیل در قیمت نهایی خواهد بود، به طوری که بر حسب نیاز سالمندان، ممکن است نیاز به حضور پرستار به صورت نیمه وقت و یا تمام وقت باشد.

قیمت پرستار تمام وقت به دلیل حضور و مراقبت شبانه روزی نسبت به هزینه پرستار سالمند نیمه وقت بیشتر است، از طرفی برخی از خانواده ها در شرایط خاص و به صورت ساعتی نیازمند حضور پرستار سالمند هستند، در این شرایط حداقل زمان حضور ساعتی پرستار 4 ساعت است.

همچنین بخوانید: پرستار سالمند کیست

محل زندگی سالمندان

در ادامه نکات ذکر شده در رابطه با هزینه پرستار سالمند سال 1402، باید توجه داشته باشید که محل زندگی سالمند نیز می تواند در تعیین قیمت نهایی موثر باشد، به طوری که در شهرهای مختلف مراکز خدمات پرستاری مختلفی مشغول به فعالیت هستند و قیمت های آن ها نیز متفاوت است، از طرفی در مناطق مختلف شهرهای بزرگ مانند تهران و کرج نیز تعرفه نگهداری از سالمند متغیر است.

بسته به این که فاصله پرستار به محل زندگی سالمند چقدر باشد و دسترسی به آن چقدر زمان بر باشد، هزینه نهایی نیز تحت تاثیر قرار می گیرد.

از این رو جهت اطلاع از قیمت پرستار سالمند در منزل کرج و تهران به طوردقیق، می بایست  با مراکز معتبر فعال در این زمینه تماس بگیرید.

همچنین بخوانید: پرستاری از سالمند معلول

بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران

با توجه به اهمیت نقش مرکز خدمات پرستاری در ارائه خدمات با کیفیت، توصیه می کنیم انتخاب پرستار سالمند ارزان قیمت را تنها معیار انتخاب خود قرار ندهید، اعتبار مراکز پرستاری و تجربه کاری آن ها از جمله موارد مهم در انتخاب این موسسات است، از طرفی کادر فعال در این مراکز می بایست متخصص و آموزش دیده باشند و به خوبی با نیازهای این گروه از افراد آشنا باشند.

مرکز پرستاری آسایش ایرانیان از جمله مراکز خدمات پرستاری معتبر در تهران است که با پشتوانه تجربه کاری مفید و همچنین کادر متخصص و حرفه ای خود توانسته است بهترین خدمات را در زمینه های مختلف پرستاری و از جمله پرستاری از سالمندان گرانقدر ارائه دهد، جهت دریافت مشاروه رایگان و اطلاع از هزینه پرستار سالمند سال 1402 می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون قیمت و هزینه های پرستاری از سالمندان پرداختیم، همان طور که اشاره شد اگر چه قیمت پایه این نوع خدمات هر ساله مشخص می گردد، اما نمی توان قیمت ثابت و مشخصی را برای همه افراد بیان نمود، در واقع بسته به شرایط هر فرد این هزینه متغیر خواهد بود.

از مهمترین پارامترهای دخیل در تعیین هزینه نهایی  می توان به شرایط  سالمند، ساعات حضور پرستار، نوع خدمات دریافتی و همچنین محل زندگی او اشاره کرد، در پایان توصیه می کنیم همواره کیفیت خدمات دریافتی را اولویت انتخاب مرکز پرستاری قرار دهید.

سوالات متداول

تعرفه نگهداری از سالمند درمنزل چقدر است؟

هزینه نگهداری از سالمند به صورت سالیانه ازشورای عالی بیمه و خدمات درمانی به مراکز خدمات پرستاری اعلام می گردد، تعرفه پرستار سالمند سال 1402 نیز اعلام گشته است، البته باید توجه داشت این تعرفه ها مبالغ پایه است و در واقع قیمت نهایی بسته به شرایط و عوامل مختلف تعیین می گردد.

خدمات پرستاری سالمندان در منزل چگوه است؟

خدمات پرستاری از سالمندان نیز یکی دیگر از پارامترهای تاثیرگذار در قیمت پرستار سالمند در منزل است، در ابتدای استخدام پرستار می بایست به طور دقیق حیطه وظایف و نوع خدمات پرستاری مشخص گردد. برخی از سالمندان قادر به انجام کارهای شخصی خود نیستند، از این رو در زمینه خدمات بهداشتی نیز نیازمند کمک هستند، به عنوان نمونه حقوق نگهداری از سالمند پوشکی بیشتر از سالمندان مستقل است.

تعرفه پرستار سالمند شبانه روزی چقدر است؟

مدت زمان دریافت خدمات پرستاری نیز از دیگر پارامترهای دخیل در تعرفه پرستار سالمند شبانه روزی خواهد بود، به طوری که بر حسب نیاز سالمندان، ممکن است نیاز به حضور پرستار به صورت نیمه وقت و یا تمام وقت باشد. تعرفه پرستار تمام وقت به دلیل حضور و مراقبت شبانه روزی نسبت به قیمت پرستار سالمند نیمه وقت بیشتر است، از طرفی برخی از خانواده ها در شرایط خاص و به صورت ساعتی نیازمند حضور پرستار سالمند هستند.

بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران کجاست؟

با توجه به اهمیت نقش مرکز خدمات پرستاری در ارائه خدمات با کیفیت، پیشنهاد می‌کنیم انتخاب پرستار سالمند ارزان قیمت را تنها معیار انتخاب خود قرار ندهید، اعتبار مراکز پرستاری و تجربه کاری آن ها از جمله موارد مهم در انتخاب این موسسات است، از طرفی کادر فعال در این مراکز می بایست متخصص و آموزش دیده باشند و به خوبی با نیازهای این گروه از افراد آشنا باشند.

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی

One Comment

  1. بهشید سپتامبر 2, 2023 at 11:23 ق.ظ - Reply

    چه فاکتورهایی بر قیمت دستمزد پرستار سالمند تاثیر دارند؟

ارسال دیدگاه