تاریخ انتشار: جولای 7th, 2021نویسنده: دسته بندی: سالمند
7 ترس بزرگ که سالمندان با آن روبرو هستند

چالش های همراه با پیری همیشه جسمی نیستند. سالمندان ممکن است با افزایش سن با 7 ترس بزرگ روبرو شوند که بسیاری از آنها را می‌توان با کمک مراقبان حرفه ای در خانه که مراقبت در منزل با کیفیت بالا ارائه می‌دهند، کاهش داد. پرستار سالمند حرفه ای مرکز پرستاری آسایش ایرانیان با کمک به سالمندان در منزل اعتماد شرایطی را مهیا می‌سازند تا سالمند با آرامش و امنیت سالهای طلایی عمر خود را بگذراند. بسیاری از سالمندان به دلیل شرایط زندگی خود با نگرانی های منحصر به فردی روبرو هستند. اضطراب و استرس می‌تواند باعث تشدید مسائل و مشکلات روحی او شود، بنابراین بهتر است قبل از اینکه این نگرانی ها طاقت فرسا شوند سالمند با این مشکلات کنار بیایید.

این مقاله در مورد 7 ترس شایع در میان سالمندان است که با استفاده از روش‌هایی امکان کنترل و کاهش آنها وجود دارد که به آن‌ها می‌پردازیم:

  1. تنهایی
  2. مشکلات مالی
  3. احساس ناامنی
  4. کاهش منزلت و احترام
  5. کاهش سلامت جسمی
  6. از دست دادن حافظه
  7. از دست دادن استقلال

در ادامه به توضیح کامل‌تری از روش‌هایی امکان کنترل و کاهش آنها می‌پردازیم.

پیشنهاد مقاله: 8 نکته کلیدی برای کاهش استرس در زندگی روزمره

ترس بزرگ سالمند

ترس‌های مختلفی در سالمندان وجود دارد.

1. تنهایی

بسیاری از سالمندان دوستان و عزیزان خود را به دلیل بیماری یا اینکه قادر به تحرک نیستند، از دست می‌دهند. برای رفع این مشکل سعی کنید به سالمند کمک کنید تا با دوستانش برای بیرون رفتن از منزل برنامه ریزی کند و اعضای خانواده را تشویق کنید که به طور منظم به دیدار سالمند بروند. اگر سالمند دیگر هیچ آشنا یا خانواده ای ندارد، بهتر است برای عضویت او در گروه های اجتماعی مانند باشگاه های کتاب خوانی یا محافل بافندگی اقدام نمایید.

2. مشکلات مالی

کاهش حمایت صندوق های تأمین اجتماعی و بازنشستگی از سالمند می تواند بسیاری از سالخوردگان را تحت فشار قرار دهد. برای برنامه ریزی مالی بهتر جلسه ای را با یک مشاور مالی برنامه‌ریزی نمایید تا به سالمند کمک کند تا بودجه موردنظر خود را عاقلانه‌تر هزینه نماید و از مزایای موجود بهره‌مند گردد.

3. احساس ناامنی

سالمندان در معرض حوادث، سو استفاده و جرم قرار دارند، اما احساس بی دفاعی می‌تواند حال آنها را بدتر کند. برداشتن گام هایی برای ایجاد احساس اطمینان و امنیت می‌تواند به سالمندان کمک کند احساس آرامش و کنترل بیشتری داشته باشند. با تعبیه یک زنگ هشدار در خانه شخص سالمند، بررسی وضعیت سلامت و امنیت منزل برای پیشگیری و کاهش احتمال خطرات لغزش و افتادن سالمند می‌توان احساس نا‌امنی را کاهش داد.

پیشنهاد مقاله: علت گریه و افسردگی سالمندان چیست و چگونه درمان می‌شود؟

4. کاهش منزلت و احترام

بسیاری از سالمندان می‌ترسند که به دلیل بیماری های ناتوان کننده یا کاهش عملکرد مغز، عزت خود را در سنین پیری از دست بدهند. برای رفع این مشکل تا آنجا که ممکن است به سالمند خود حریم خصوصی دهید و به تقویت عزت نفس او کمک کنید. تأکید کنید که این مسائل به دلیل افزایش سن به طور طبیعی اتفاق می‌افتد و هیچ جای شرمندگی و نگرانی وجود ندارد.

5. کاهش سلامت جسمی

زوال جسمی با افزایش سن معمول است، اما هیچ کس نمی‌خواهد فکر کند که به تدریج توانایی های جسمی خود را از دست می‌دهد. انجام اقدامات پیشگیرانه مانند مصرف مکمل های کلسیم برای جلوگیری از پوکی استخوان یا ورزش برای کاهش فشار خون می‌تواند بسیار اطمینان بخش باشد. استفاده از وسایلی مانند کفش های ارتوپدی و سمعک هایی که سلامتی از دست رفته را بازیابی می‌کنند نیز می‌تواند خوش بینی را در افراد سالمند افزایش دهد.

ترس.بزرگ.پیری

برخی بیماری های خاص مربوط به سن می‌تواند پیر شدن در منزل را چالش برانگیزتر کند.

برخی بیماری های خاص مربوط به سن می‌تواند پیر شدن در منزل را چالش برانگیزتر کند، اما با بهره بردن از خدمات مراقبت از سالمند در منزل به صورت شبانه روزی می‌توان به سالمند کمک نمود که سلامت خود را مدیریت کند. چه سالمند با زوال عقل زندگی کند و چه در دوره نقاهت از سکته مغزی باشد، می‌توان با استفاده از مراقبان حرفه ای زندگی بهتری را تجربه نمایند و کیفیت زندگی سالمند را ارتقا بخشید.

6. از دست دادن حافظه

سالمندان معمولاً می‌ترسند که ممکن است همه چیزهایی را که قبلا دوست داشتند فراموش کنند. این ترس اغلب خود را به عنوان جمع کردن وسایل مختلف یا سایر رفتارهای مربوط به اضطراب ظاهر می‌شود.

یک جعبه پر از یادگاری های ارزشمند برای سالمند تهیه کنید، یا به شخص سالمند کمک کنید تا آلبوم هایی پر از عکس های قدیمی درست کند. داشتن ارتباط ملموس با گذشته می‌تواند برای سالمند بسیار اطمینان بخش باشد.

7. از دست دادن استقلال

از دست دادن عملکردهای جسمی و اعتماد به دیگران برای مراقبت روزانه بزرگترین ترس در میان سالمندان است. طبق مطالعه ای که در سال 2010 از بنیاد معلولین انجام شد، بیشتر سالمندان نسبت به از دست دادن استقلال ترس و دلهره دارند. برای کمک به کاهش این ترس، به دنبال دریافت خدمات مراقبت از سالمند در منزل باشید که به سالمندان کمک می‌کند از خود مراقبت کنند و در شرایط ضروری بدون از دست دادن استقلال مشکلات خود را رفع نمایند.

با برخی مشکلات جسمی جدی مانند  آلزایمر، داشتن یک مراقب برای یک فرد سالمند ضروری است. اگر به عنوان یکی از اعضای خانواده سالمند همیشه برای انجام وظایف مراقبت از او در دسترس نیستید، استخدام یک مراقب حرفه ای را در نظر بگیرید.

این مرکز یکی از ارائه دهندگان اصلی مراقبت حرفه ای از سالمندان است که برای کمک به حفظ کیفیت بالاتر زندگی سالمندان طراحی شده است. علاوه بر مراقبت از سالمند مبتلا به آلزایمر، این مرکز همچنین مراقبت های جامع از زوال عقل، پارکینسون و سکته مغزی را ارائه می‌نماید.

پیشنهاد مقاله: معرفی بیماری های روانی در سالمندان

ترس های بزرگ در سالمندان

از برنامه های مراقبتی دقیق گرفته تا پرستاران دلسوز و فداکار، کادر مجرب این مرکز  می‌توانند تمام نیازهای مراقبت در منزل را برآورده نمایند. شرکت خدمات پرستاری آسایش ایرانیان با داشتن سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد به صورت شبانه روزی به همشهریان گرامی ارائه خدمت نماید.

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی