تاریخ انتشار: سپتامبر 5th, 2023نویسنده: دسته بندی: سالمند
نحوه انتخاب پرستار سالمند با تجربه

مراقبت از سالمندان یکی از نگرانی‌های همیشگی خانواده‌ها است. یک فرد سالمند را به دلایل مختلف، نمی‌توان در منزل تنها گذاشت. از جمله این دلایل می‌توان به ناتوانی‌های سالمند در انجام امور شخصی و تهیه غذا، بیماری‌های جسمی و ناآرامی‌های روحی اشاره کرد. استخدام یک پرستار سالمند بهترین راه برای مراقبت از سالمندان در منزل است. البته برای انتخاب پرستار سالمند مجرب باید نکات مختلفی را مدنظر قرار دهید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش انتخاب پرستار سالمند با تجربه را معرفی کنیم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

چرا به پرستار سالمند در منزل نیاز داریم؟

ورود به دوره کهنسالی با مشکلات و بیماری‌های مختلفی همراه است که سالمندان را درگیر می‌کند. این موضوع سبب می‌شود تا سالمندان به مراقبت مداوم نیاز داشته باشند. در اغلب خانواده‌ها، فرزندان به دلیل مشکلات زندگی نمی‌توانند مسئولیت مراقبت از عزیزان خود را برعهده بگیرند. در این شرایط استخدام یک پرستار سالمند نگرانی‌های اعضای خانواده را از بین برده و بهترین شرایط برای نگهداری از سالمند را فراهم می‌کند.

همچنین بخوانید: نحوه پذیرایی از یک پرستار سالمند

نکات مهم در انتخاب پرستار سالمند

انتخاب پرستار سالمند مجرب

یک پرستار سالمند باید دوره‌های سالمندیاری را سپری کرده باشد

با وجود آنکه استخدام یک پرستار سالمند، گزینه‌ای مناسب برای نگهداری از سالمندان محسوب می‌شود، اما هر پرستاری را نباید استخدام کرد! انتخاب پرستار سالمند مجرب موضوع مهمی است که باید با دقت انجام شود. در این بخش توصیه هایی برای انتخاب پرستار سالمند را آورده‌ایم:

 • یک پرستار سالمند باید دوره‌های سالمندیاری را سپری کرده و آماده پرستاری از سالمندان باشد.
 • سلامت روحی و جسمی پرستار یکی از نکات مهم در انتخاب پرستار سالمند مجرب است.
 • پرستار باید قابلیت انطباق با قوانین خانوادگی و حساسیت‌های فرهنگی شما را داشته باشد.
 • پیش از انتخاب پرستار سالمند، حسن شهرت و سابقه کاری او در نگهداری از سالمندان را بررسی کنید.
 • پرستار با سالمند و شما در ارتباط بوده و به همین دلیل مهارت ارتباطی قوی پرستار، در انتخاب او تاثیرگذار است.
 • پرستاری را انتخاب کنید که با توجه به شرایط فیزیکی و روحی سالمند شما، آماده ارائه کلیه خدمات لازم باشد.
 • پیش از انتخاب پرستار سالمند مجرب، با سالمند خود صحبت کرده و نظرات او را نیز جویا شوید.
 • جنسیت پرستار باید با سالمند شما یکسان باشد تا در ارائه خدمات مراقبتی مشکلی به وجود نیاید.

توجه داشته باشید که روش انتخاب پرستار سالمند با تجربه، موضوع بسیار مهمی بوده و نیاز به بررسی دارد. پس نکات ذکر شده را فراموش نکنید.

همچنین بخوانید: معرفی اصلی ترین نیازهای پرستاران سالمند

راه های پیدا کردن پرستار سالمند با تجربه

اکنون این سوال پیش می‌آید که راه های پیدا کردن پرستار سالمند با تجربه چیست؟ توجه داشته باشید که در انتخاب پرستار سالمند بهتر است به صورت فردی عمل نکنید. برخی افراد در روش انتخاب پرستار سالمند با تجربه، از دوستان و آشنایان خود کمک می‌گیرند تا یک پرستار خوب به آن‌ها معرفی شود. در نگاه اول ممکن است این روش گزینه‌ای مناسب به نظر برسد، اما در صورت ایجاد مشکل، کسی پاسخگو نخواهد بود.

روش انتخاب پرستار سالمند با تجربه

بهترین روش انتخاب پرستار سالمند، مراجعه به مراکز خدمات پرستاری معتبر است

بهترین روش برای انتخاب پرستار سالمند، مراجعه به مراکز خدمات پرستاری معتبر همچون موسسه آسایش ایرانیان است. این مراکز با پرستارانی همکاری دارند که کلیه آموزش‌های لازم را دریافت کرده‌اند. همچنین سلامت روان و جسمی پرستاران به دقت بررسی می‌شود. یکی از دیگر مزایای استخدام پرستار سالمند از موسسه‌های خدمات پرستاری، امکان بررسی سوابق پرستار است. در این شرایط اعضای خانواده می‌توانند با خیالی آسوده پرستار موردنظر خود را انتخاب کنند.

برای پیدا کردن پرستار سالمند با تجربه، می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

 • تبلیغات در محله و شبکه‌های اجتماعی: در صورتی که در محله‌تان پرستار سالمند با تجربه‌ای می‌خواهید، می‌توانید تبلیغات در محله یا در شبکه‌های اجتماعی محلی خود را درج کنید. افراد ممکن است از این طریق با شما تماس بگیرند.
 • استفاده از خدمات ارائه‌دهنده‌های مراقبت در منزل: شرکت‌ها و خدمات ارائه‌دهنده مراقبت در منزل معمولاً پرستاران با تجربه دارند. با تماس با این نهادها می‌توانید پرستار مناسب را برای سالمندان خود پیدا کنید.
 • مشورت با پزشک یا مشاور مراقبت بهداشتی: پزشک یا مشاور مراقبت بهداشتی می‌تواند به شما راهنمایی کند و به شما پرستاران با تجربه را معرفی کند.
 • مراجعه به مراکز مراقبت در منزل: مراکز مراقبت در منزل معمولاً لیست پرستاران خدماتی که ارائه می‌دهند را دارند. شما می‌توانید به این مراکز مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری دریافت کنید.
 • مصاحبه و معرفی: پیشنهادات و معرفی‌های افرادی که پرستار سالمند با تجربه را استفاده کرده‌اند، می‌تواند بسیار مفید باشد. از دوستان، خانواده و افراد آشنا سوال کنید.

هنگام انتخاب پرستار، حتماً معایب و مزایای هر گزینه را بررسی کنید، مراجعات و مصاحبه‌های لازم را انجام دهید، و اطمینان حاصل کنید که پرستار با تجربه مناسبی برای نیازهای سالمندان شما دارد.

همچنین بخوانید: گریه و افسردگی سالمندان و نقش پرستار سالمند

ویژگی‌های یک پرستار سالمند باتجربه

ویژگی انتخاب یک پرستار سالمند مناسب نیز از جمله مواردی است که پیش از استخدام پرستار باید به آن توجه کنید. یک پرستار حرفه‌ای باید ویژگی‌ها و مهارت‌های مختلفی داشته باشد تا بهترین خدمات را به سالمند شما ارائه کند.

 • پرستار باید دلسوز، صبور و باحوصله باشد تا بدخلقی‌ها و رفتارهای ناخواسته سالمند را تحمل کند.
 • با بیماری‌های سالمندان آشنایی داشته و توانایی انجام مراقبت‌های پزشکی مثل کنترل علائم حیاتی را داشته باشد.
 • پرستار باید دارای تجربه پرستاری از سالمندان بوده و وظایف خود را به خوبی بداند.
 • قدرت بدنی از ویژگی‌های مهم پرستار سالمند است تا بتواند به طور مداوم مراقبت از سالمند را بر عهده بگیرد.
 • پرستار باید با سالمند ارتباط برقرار کرده و در اوقات فراغت سالمند در کنار او باشد.
 • مراقب سالمند باید با نکات تغذیه‌ای آشنا بوده و بهترین برنامه غذایی را برای فرد تدوین کند.
 • مهارت لازم برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی را داشته باشد تا سالمند ناتوان را در انجام امور شخصی یاری کند.

در مجموع می‌توان گفت یک پرستار سالمند باید دارای دانش و مهارت کافی در نگهداری از سالمند بوده و کلیه جنبه‌های زندگی او را تحت نظر قرار دهد.

استخدام پرستار سالمند باتجربه و حرفه‌ای

در این مطلب به معرفی ویژگی انتخاب یک پرستار سالمند مناسب پرداخته و شما را با ویژگی‌های یک پرستار باتجربه و حرفه‌ای آشنا کردیم. اگر در فکر استخدام یک پرستار سالمند هستید، ابتدا شرایط سالمند خود را درنظر بگیرید و سپس مطمئن‌ترین روش یعنی مراجعه به مراکز خدمات پرستاری را انتخاب کنید. موسسه پرستاری آسایش ایرانیان یک مرکز خدمات پرستاری معتبر با مجوز رسمی از وزارت بهداشت است. این مرکز با پشتیبانی 24 ساعته آماده است تا بهترین پرستار برای مراقبت از سالمند شما در منزل را اعزام کند.

سوالات متداول

در روش انتخاب پرستار سالمند با تجربه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در هنگام انتخاب پرستار سالمند دانش و مهارت او، سلامت روان و جسمی، قابلیت انطباق پرستار با قوانین خانوادگی شما، حسن شهرت و سابقه کاری پرستار، جنسیت و شرایط سالمند را مدنظر قرار دهید.

راه های پیدا کردن پرستار سالمند با تجربه چیست؟

برخی افراد به صورت فردی یا با مشاوره گرفتن از دوستان و آشنایان خود برای استخدام پرستار اقدام می‌کنند. در این روش نمی‌توان از سابقه و توانایی‌های پرستار مطمئن بود و اگر مشکلی ایجاد شود، کسی پاسخگو نیست. بهترین شیوه پیدا کردن پرستار سالمند، مراجعه به مراکز خدمات پرستاری معتبر است.

یک پرستار سالمند باتجربه باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

پرستار باید دلسوز، صبور، باحوصله و دارای قدرت بدنی باشد تا بتواند از سالمند مراقبت کند. همچنین، شخص پرستار باید توانایی انجام مراقبت‌های پزشکی مانند کنترل علائم حیاتی را داشته باشد. مراقب سالمند می‌بایست با نکات تغذیه‌ای آشنایی داشته و مهارت‌های ارتباطی را بداند.

چگونه می‌توان یک پرستار سالمند استخدام کرد؟

برای استخدام پرستار سالمند به موسسه‌های خدمات پرستاری معتبر همچون آسایش ایرانیان مراجعه کنید. این موسسه دارای مجوز رسمی وزارت بهداشت بوده و با پرستاران حرفه‌ای و آموزش دیده همکاری دارد.

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی