تاریخ انتشار: جولای 25th, 2023نویسنده: دسته بندی: بیماری
خدمات پرستاری افراد در شرایط مراقبت خاص

بعضی از بیماران که وضعیت بیماری در آن‌ها بسیار وخیم شده باشد، با دستور پزشک و با رعایت تمام نکات درمانی و با تجهیزات کامل بخش مراقبت‌های ویژه مرخص می‌شوند. پرستاری بیماران مراقبت های ویژه در این گونه موارد در منزل و  توسط یک پرستار مراقبت های حاد باید صورت پذیرد. در این مقاله از سایت مجموعه پرستاری آسایش ایرانیان به طور کامل در مورد اینکه پرستار مراقبت ويژه چه خصوصیاتی باید داشته باشد، همچنین وظیفه این افراد و این که قیمت پرستاری مراقبت ویژه چگونه مشخص میشود، صحبت خواهیم کرد.

مراقبت های ویژه در منزل

پرستار بیمار

ویژگی مهم پرستاران مراقبت های ویژه در منزل

بیمارانی که وضعیت بیماری در آن‌ها پیشرفت زیادی کرده و زنده بودن‌شان نیازمند استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی مخصوص ICU یا CCU است، به مراقبت‌ های ویژه در منزل احتیاج دارند. همچنین بستری بودن طولانی مدت در بیمارستان برای این بیماران که سیستم ایمنی آن‌ها بسیار ضعیف شده، ممکن است باعث ابتلا به بیماری‌های عفونی شود. بنابراین در چنین شرایطی بهترین راه برای انجام مراقبت های بستری حاد استفاده از خدمات پرستاری مراقبت های ویژه در منزل می‌باشد. در ادامه در مورد این که چه افرادی کاندید استفاده از خدمات پرستار بیمار مراقبت های ویژه در منزل هستند، صحبت خواهیم کرد.

افراد نیازمند به مراقبت های ویژه

بیمارانی که به خاطر وضعیت بیماری خود تا آخر عمر نیازمند تجهیزات پزشکی بخش مراقبت‌ های ویژه بیمارستانی هستند، کاندید مراقبت ویژه در منزل می‌باشند. همچنین بیمارانی که دچار نقص یا ضعف در سیستم ایمنی بدن خود شده‌اند، نباید طولانی مدت در بیمارستان بستری بمانند. بنابراین این بیماران نیز برای بهبود خود به پرستار مراقب بیماری های خاص نیاز دارند.

پیشنهاد مقاله : خدمات پرستار همراه بیمار در بیمارستان و پرستار در منزل

مزیت مراقبت های ویژه در منزل

تا اینجا در مورد مراقبت های ویژه در منزل و بیمارانی که باید از چنین خدماتی استفاده کنند، صحبت کردیم. علاوه بر توضیحاتی که بیان شد، استفاده از خدمات پرستار بیماری های مزمن مزیت‌های دیگری نیز دارد. در ادامه مهم‌ترین مزایای مراقبت های ویژه در منزل را بیان خواهیم کرد:

 • هزینه کمتر خدمات پرستاری بیماران مراقبت ویژه در منزل نسبت به هزینه‌های بستری در بیمارستان
 • کمک به بهبودی هر چه سریع‌تر بیمار
 • پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی بیمارستانی
 • استفاده از خدمات پرستاری بیشتر نسبت به بیمارستان، همچون استحمام، لباس پوشیدن و …

وظیفه پرستاران مراقبت های حاد

در این بخش از مقاله خدمات پرستاری بیماران مراقبت های ویژه می‌خواهیم در مورد وظیفه پرستار مراقبت های حاد صحبت کنیم. از جمله مهم‌ترین وظایف پرستاری گروه خاص بیماران می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • کنترل علایم حیاتی و انجام مانیتورینگ به صورت شبانه روزی
 • کنترل وضعیت هوشیاری بیمار
 • بررسی صداهای تنفس بیمار و همچنین کنترل الگوی تنفسی او
 • ماساژ اندام‌های تحت فشار بیمار و پیشگیری از ابتلای بیمار به زخم بستر
 • انجام پانسمان مورد نیاز بیمار
 • مدیریت درد در بیمار
 • تغییر در وضعیت بدن بیمار و انجام فعالیت‌های حرکتی و ورزشی برای او
 • کنترل اندازه ادرار بیمار با توجه به تغذیه و همچنین دفع ادرار بیمار
 • تعبیه سوند معده از طریق بینی و همچنین سوند ادراری
 • دادن داروهای مورد نیاز به بیمار
 • خارج کردن ترشحات ریوی با استفاده از ساکشن
 • تغذیه فرد بیمار با استفاده از سوند بینی معده، PEG یا به صورت وریدی+

پیشنهاد مقاله : بررسی مشکلات پرستاران در بیمارستان

محاسبه قیمت پرستاری مراقبت ویژه

پرستاران مراقبت های حاد و خاص

وظیفه پرستاران مراقبت های حاد

مهم‌ترین دغدغه خانواده‌ها برای استفاده از خدمات پرستار مراقب ویژه، هزینه آن می‌باشد. مهم‌ترین عاملی که در قیمت نهایی خدمات پرستاری گروه خاص بیماران تاثیرگذار است، نیاز بیمار به تجهیزات و خدمات درمانی است.

دستگاه‌ها و تجهیزات مراقبت های ویژه در منزل به صورتی است که قابلیت حمل و استفاده در منزل را داشته باشند. بنابراین پیش از ترخیص بیمار از بیمارستان، باید نوع تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمار را با مشورت با پزشک مشخص کرد. علاوه بر این تجربه و میزان تخصص پرستاری که برای مراقبت های بستری حاد انتخاب می‌شود نیز عامل مهم دیگری در تعیین قیمت پرستار مراقبت ویژه در منزل است.

خصوصیات پرستار مراقبت ويژه

فردی که مسئولیت پرستاری بیماران مراقبت ویژه را بر عهده می‌گیرد، باید تخصص، تجربه کافی و همچنین خصوصیات خاصی را داشته باشد. ویژگی‌های شخصیتی پرستار مراقبت های حاد باید به گونه‌ای باشد تا بتواند در شرایط سخت و بحرانی بیمارن، بهترین تصمیم را گرفته و عملکرد خوبی را ارائه دهد.

در ادامه با مهم‌ترین خصوصیات یک پرستار در منزل مراقبت ویژه حرفه‌ای آشنا خواهیم شد:

 • داشتن روحیه قوی و مبارز برای قرار گرفتن در شرایط بحرانی بیماران
 • سلامت کامل جسمانی و روانی
 • داشتن نظم در انجام وظایف
 • متعهد بودن و داشتن وجدان کاری برای کمک به بیماران

چرا خدمات پرستاری مراقبت های ویژه را از آسایش ایرانیان دریافت کنم؟

این روزها مشغله‌های کاری خانواده‌ها امکان مراقبت از بیماران، کودکان و سالمندان‌شان را از آن‌ها گرفته است. از طرف دیگر خانواده‌ها تخصص و مهارت کافی برای مراقبت از بیماران خود را ندارند. حال اگر عضو خانواده شما به مراقبت‌ های ویژه در منزل نیاز داشته باشد، حتما باید از یک پرستار بیماران مراقبت ویژه برای رسیدگی به او کمک بگیرید. پیدا کردن و انتخاب چنین شخصی در جامعه امروزی ما کار سختی خواهد بود، چرا که نمی‌توان با اطمینان هر شخصی را به عنوان پرستار بیمار خود به منزل بیاورید.

برای استخدام پرستار بیماران مراقبت ویژه بهترین کار این است که از یک مرکز معتبر خدمات پرستاری کمک بگیرید. مراکز خدمات پرستاری مختلفی در اکثر مناطق شهر تهران تاسیس شده‌اند. بنابراین اولین گام شما برای انجام مراقبت‌ های ویژه برای بیمارتان این است که بهترین مرکز ارائه دهنده خدمات پرستاری از بیماران مراقبت  ویژه در منزل را پید کنید. مرکز خدمات پرستاری بیماران مراقبت های ویژه آسایش ایرانیان ، یکی از معتبرترین و جزو اولین مراکز خدمات تخصصی پرستاری در منزل تهران می‌باشد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این مرکز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه آموزش‌های تخصصی روز به پرستاران به همراه سنجش مهارت‌های آن‌ها
 • فیلتر کردن پرستاران مورد اعتماد و متعهد برای مراقبت از سالمندان و بیماران حاد
 • کسب رضایت حداکثری از مشتریان و نظرسنجی از آن‌ها در مورد کیفیت خدمات ارائه شده
 • امکان دریافت مشاوره تخصصی برای انتخاب بهترین پرستار متناسب با شرایط بیمار و خانواده او
 • پشتیبانی شبانه‌روزی از خدمات پرستاری ارائه شده به مشتریان

پیشنهاد مقاله : پرستاری از بیمار ویلچری در منزل

کلام پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات سایت آسایش ایرانیان در مورد خدمات پرستاری برای افراد در شرایط مراقبت‌ های ویژه صحبت کردیم. مهم‌ترین خصوصیات بهترین پرستار بیماران مراقبت ویژه را بیان کرده و در انتها معتبرترین مرکز خدمات پرستاری بیماران حاد را معرفی کردیم. مجموعه خدمات پرستاری آسایش ایرانیان، معتبرترین مرکز خدمات پرستاری بیماران مراقبت ویژه در تهران است که اعتبار بالایی در زمینه ارائه خدمات پرستاری به دست آورده است.


سوالات متداول 

چه کسانی به مراقبت ویژه نیاز دارد؟

بیمارانی که وضعیت بیماری در آن‌ها پیشرفت زیادی کرده و زنده بودن‌شان نیازمند استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی مخصوص ICU یا CCU است، به مراقبت‌ های ویژه در منزل احتیاج دارند. در چنین شرایطی بهترین راه برای انجام مراقبت های بستری حاد استفاده از خدمات پرستاری مراقبت‌های ویژه در منزل است.

آیا مراقبت ویژه در منزل از مزایایی برخوردار است؟

هزینه کمتر خدمات پرستاری بیماران مراقبت ویژه در منزل نسبت به هزینه‌های بستری در بیمارستان، کمک به بهبودی هر چه سریع‌تر بیمار و  پیش‌گیری از ابتلا به بیماری‌های عفونی بیمارستانی از مزایای مراقبت ویژه در منزل است.

وظایف پرستاران مراقبت خاص چیست؟

از وظایف آن‌ها می‌توان کنترل علایم حیاتی و انجام مانیتورینگ به صورت شبانه روزی، کنترل وضعیت هوشیاری بیمار، بررسی صداهای تنفس بیمار و همچنین کنترل الگوی تنفسی او، ماساژ اندام‌های تحت فشار بیمار و پیشگیری از ابتلای بیمار به زخم بستر و انجام پانسمان مورد نیاز بیمار را نام برد.

چرا از آسایش ایرانیان پرستار مراقبت ویژه در منزل اعزام کنیم؟

از ویژگی بارز این مرکز می‌توان ارائه آموزش‌های تخصصی روز به پرستاران به همراه سنجش مهارت‌های آن‌ها، فیلتر کردن پرستاران مورد اعتماد و متعهد برای مراقبت از سالمندان و بیماران حاد، کسب رضایت حداکثری از مشتریان و نظرسنجی از آن‌ها در مورد کیفیت خدمات ارائه شده و امکان دریافت مشاوره تخصصی برای انتخاب بهترین پرستار متناسب با شرایط بیمار و خانواده او را نام برد.

 

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی

ارسال دیدگاه