تاریخ انتشار: آگوست 2nd, 2023نویسنده: دسته بندی: کودک
نحوه انتخاب پرستار مناسب برای نگهداری کودک

با سخت شدن شرایط زندگی در شهرها و شاغل بودن پدر و مادرها، شرایط نگهداری از کودک بسیار تغییر کرده است. یکی از روش‌هایی که والدین شاغل می‌توانند از کودک دلبند خود مراقبت کنند، استخدام یک پرستار کودک مناسب است. پرستار بچه خوب با توجه به نوع خدماتی که ارائه می‌دهند، انواع مختلفی دارند. برخی از پرستاران استخدام می‌شوند تا فقط چند ساعت از کودک نگهداری کنند. اما گاهی خانواده‌ها به دنبال پرستار شبانه روزی خوب برای بچه هستند، که در این مورد باید پرستاری با این شرایط پیدا کنند. سوال مهمی که اکثر پدر و مادرها از مشاوران ما می‌پرسند، این است که نحوه انتخاب پرستار کودک باید چگونه باشد؟ ‌یا در انتخاب یک پرستار مناسب برای کودک چه نکاتی مد نظر بگیریم؟ در این مقاله می‌خواهیم پاسخ این سوالات و همچنین دغدغه‌های مهم اکثر والدین در مورد روش انتخاب پرستار بچه صحبت کنیم.

در انتخاب یک پرستار مناسب برای کودک چه نکاتی مد نظر بگیریم؟

انتخاب یک پرستار مناسب

مورد اعتماد بودن پرستار کودک، سن کودک، موسسه مورد اطمینان اعزام پرستار

عوامل مختلفی وجود دارد که در نحوه انتخاب پرستار کودک تاثیر گذار است. در ابتدا پرستار کودک باید مورد اعتماد باشد تا شما بتوانید فرزند دلبند خودتان را با خیالی آسوده به او بسپارید. اما ما چگونه باید به پرستار کودکی که نمی‌شناسیم اعتماد کنیم؟ همان‌طور که می‌دانید، امروزه موسسات پرستاری زیادی در تهران و شهرستان‌ها دایر شده است. شما به راحتی می‌توانید با بررسی سابقه‌ی این موسسات و پرستاران آن‌ها بفهمید که چقدر قابل اعتماد هستند.

علاوه بر مواردی که بیان کردیم، مسائل دیگری هم وجود دارد که در نحوه انتخاب پرستار مناسب برای نگهداری کودک تاثیر گذار است. یکی از مهم‌ترین این مسائل سن کودک است. شما باید به این نکته توجه داشته باشید که نحوه انتخاب پرستار کودک با روش استخدام مراقب نوزاد متفاوت است‌. بنابراین نکته‌ دیگری که برای استخدام پرستار بچه خوب باید مورد توجه قرار گیرد، میزان تخصص پرستار است. برخی از پرستاران هستند که برای نگهداری از کودک شما مناسب هستند، ولی شما نمی‌توانید آن‌ها را به عنوان یک پرستار نوزاد حرفه‌ای استخدام کنید.

همچنین در صورتی که کودک شما مبتلا به بیماری خاصی است، پرستار کودکی که استخدام می‌کنید باید تخصص و تجربه‌ی لازم را برای مراقبت‌های ویژه و نگهداری متناسب با شرایط فرزند دلبند شما داشته باشد. در ادامه مهم‌ترین نکات انتخاب پرستار کودک را بررسی کرده و به این پرسش پاسخ می‌دهیم که پرستار بچه خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد.

همچنین بخوانید: پرستار کودک بهتر است یا مهد کودک

چه نکاتی را در برخود با پرستار کودک مد نظر قرار دهیم؟

برخود با پرستار کودک

صبر و حوصله پرستار، نحوه برخورد و مهربانی پرستار با کودک دلبندتان

بعد از انتخاب موسسه‌ خدمات پرستاری از کودک در منزل، یک پرستار به شما معرفی می‌شود. در این بخش می‌خواهیم نکاتی که باید در‌ برخورد با پرستار کودک مد نظر قرار دهید را برای شما توضیح دهیم. در ابتدا باید به این مسئله دقت کنید که آیا پرستار کودک به اندازه‌ کافی صبر و حوصله دارد یا نه؟ به هر حال شرایط جدیدی به وجود آمده است و پرستار باید با مهربانی و حوصله‌ی زیاد به کودک اجازه دهد تا به شرایط جدید کنار بیاید.

در روزهای اولی که پرستار استخدام می‌کنید، شاید کودک بی قراری کند. در چنین شرایطی پرستار بچه خوب باید با صبوری و مهربانی توجه کودک را به خود جلب کند و با او ارتباط برقرار کند.

در روزهای اول این رفتار کودک طبیعی است. اما کودک کم کم باید با پرستار خود خو گرفته و با او احساس راحتی و دوستی داشته باشد. بنابراین نحوه انتخاب پرستار کودک تاثیر بسیار زیادی در روحیه فرزندتان خواهد گذاشت. اما اگر مدت زمان زیادی است که پرستار کودک استخدام کرده‌اید و کودک شما هنوز بی قرار است، بهتر است پرستار را عوض کنید. یک پرستار بچه خوب باید بتواند جای پدر و مادر کودک را برای او تا حد زیادی پر کند. همچنین یک پرستار حرفه‌ای باید بتواند به کودک شما حس آرامش و امنیت بدهد. اگر این اتفاق نمی‌افتد و کودک شما از تنها بودن با پرستار حس خوبی ندارد باید پرستار استخدامی را تغییر دهید.

همچنین بخوانید: قیمت پرستار کودک چقدر است؟

یک پرستار‌ کودک مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک پرستار بچه خوب مخصوصا پرستار نوزاد حرفه‌ای باید ویژگی‌های مختلفی را داشته باشد. در واقع شما در روش انتخاب پرستار بچه، همچنین روش استخدام مراقب نوزاد باید به این ویژگی‌ها توجه‌ زیادی داشته باشید. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های یک پرستار کودک مناسب را برای شما توضیح خواهیم داد:

  • داشتن تخصص و تجربه کافی

مهم‌ترین ویژگی که پرستار کودک مناسب باید داشته باشد، تخصص و تجربه‌ کافی است. اگر پرستار دوره‌های مراقبت از کودک را گذرانده باشد ولی تجربه‌ی کافی در این زمینه نداشته باشد، نمی‌تواند یک پرستار بچه خوب باشد.

  • توانایی کافی در ارتباط‌سازی و ارتباط کلامی با کودک

یکی دیگر از نکات انتخاب پرستار کودک که بسیار با اهمیت است، این است که پرستار بتواند حس امنیت و آرامش ایجاد کند. اگر پرستار نتواند با کودک‌ ارتباط بر قرار کند، کودک احساس ناامنی کرده و مدام برای پدر و مادر خود بی‌قراری خواهد کرد. پس بسیار مهم است که پرستار مهارت لازم برای ارتباط‌سازی و ایجاد ارتباط کلامی با کودک داشتته باشد.

  • آشنایی با اصول و روش‌های نوین تربیتی کودکان

نکته‌ی دیگری که در انتخاب پرستار کودک باید مورد توجه‌ باشد میزان تسلط پرستار به روش‌های تربیتی کودکان است. قرار است کودک شما مدت زمان زیادی را با پرستار خودش بگذارند. خواه ناخواه فرزند شما از پرستار خود تاثیر میگیرد. باید توجه داشته باشید که این تاثیر پذیری باید مثبت باشد.

همچنین بخوانید:  5 نکته طلایی برای یافتن بهترین پرستار کودک

بهترین راه انتخاب پرستار مناسب برای بچه کدام است؟

تا اینجا مهم‌ترین نکات مربوط به نجوه انتخاب پرستار کودک را مورد بررسی قرار داده و ویژگی‌های یک پرستار بچه خوب را بیان کردیم. حال می‌خواهیم به این پرسش شما پاسخ دهیم که بهترین راه انتخاب پرستار مناسب برای بچه کدام است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین راه برای انتخاب پرستار کودک مناسب این است که یکی از مراکز خدمات پرستاری از کودک را انتخاب کنید.

مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد انتخاب بهترین مرکز خدمات پرستاری از کودک در منزل باید در نظر داشته باشید، معتبر بودن و سابقه خوب آن مرکز است. مرکز خدمات پرستاری آسایش ایرانیان، یکی از معتبرترین مراکز ارائه دهنده این خدمات پرستار کودک در منزل در تهران است. مهم‌ترین مزیت انتخاب این مرکز، انتخاب پرستاران آزموده شده است. بخش پرستاری کودک در منزل آسایش ایرانیان، به طور منظم دوره‌های تخصصی لازم را برای ارتقای دانش و مهارت پرستاران کودک خود برگزار می‌کند. همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا ضمن استفاده از پشتیبانی شبانه‌روزی، در صورت نارضایتی از پرستار درخواست اعزام پرستار دیگری را بدهید.

کلام پایانی

در این مقاله از سایت آسایش ایرانیان، در مورد نکات مهم در نحوه انتخاب پرستار بچه صحبت کردیم، همچنین با بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های یک پرستار بچه خوب، بهترین راه انتخاب پرستار مناسب برای بچه را نیز بیان کردیم. امیدواریم توانسته باشیم نقش خود را در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به شما عزیزان به خوبی ایفا کرده باشیم.

همچنین بخوانید: دلیل استفراغ در کودکان؛ درمان و پیشگیری از آن

در انتخاب یک پرستار مناسب برای کودک چه نکاتی مهم است؟

عوامل تاثیر گذار در انتخاب پرستار کودک می توان به مورد اعتماد بودن پرستار کودک، سن کودک، موسسه مورد اطمینان اعزام پرستار و همچنین میزان تخصص پرستار است.

چه مواردی در برخود با پرستار کودک مهم است؟

نکات مهم در برخورد با پرستار کودک صبر و حوصله پرستار، نحوه برخورد و مهربانی پرستار با کودک دلبندتان و همچنین نحوه برقراری ارتباط پرستار با کودک اشاره کرد.

ویژگی های پرستار‌ کودک مناسب چیست؟

از جمله ویژگی های مهم پرستار کودک می‌توان به داشتن تخصص و تجربه کافی،  توانایی کافی در ارتباط‌سازی و ارتباط کلامی با کودک و آشنایی با اصول و روش‌های نوین تربیتی کودکان اشاره کرد.

بهترین راه انتخاب پرستار مناسب برای بچه چیست؟

مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد انتخاب بهترین مرکز خدمات پرستاری از کودک در منزل باید در نظر داشته باشید، معتبر بودن و سابقه خوب آن مرکز است. مرکز خدمات پرستاری آسایش ایرانیان، یکی از معتبرترین مراکز ارائه دهنده این خدمات پرستار کودک در منزل در تهران است.

در صورت نیاز به خدمات پرستاری (پرستار کودک در منزل، پرستار سالمند در منزل و پرستار بیمار در منزل) با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت پرستاری آسایش ایرانیان؛ آماده ارائه مشاوره رایگان، به شما هستند.

مشاوره رایگان تلفنی

ارسال دیدگاه